کد خبر: ۱۴۱۷۲
|
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۳
اشتغال 530 متخصص ایرانی در شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از نتایج اجرای این برنامه در 4 سال اخیر است. مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه، اشتغال در شرکت‌های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند.

فعالیت ۵۳۰ متخصص ایرانی در شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش« نبض فناوری» «نخبگان بازمی‌گردند تا در جامعه تاثیرگذار باشند». جمله‌ای که بارها از زبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بیان شده است. معاونت علمی و فناوری نیز با ایجاد فضا و سازوکارهای مناسب این کار، شرایط مساعدی برای بازگشت نخبگان و متخصصان ایرانی از 100 دانشگاه برتر جهان، فراهم کرده است.

این کار در قالب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) اجرایی شده است. این برنامه با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. این کار تاکنون به بازگشت بیش از 2 هزار نخبه ایرانی به کشور منجر شده است.

اشتغال 530 متخصص ایرانی در شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از نتایج اجرای این برنامه در 4 سال اخیر است. مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه‌اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت‌های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند.

«ارتقای سطح علمی و حرفه‌ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری‌های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت‌های فناور در حوزه‌های فناوری پیشرفته» از جمله مهم‌ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

ارسال نظرات
نانوطرح‌هایی که در رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی عرضه شدند تصفیه آنلاین پساب کارگاه‌های گلابگیری با پلاسما
از نسل پنجم شبکه تلفن همراه به نسل ششم؛ اروپا برای ۶G خیز برداشت
نیازمندیها