کد خبر: ۱۴۲۷۸
|
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۷
پس از یک سال رقابت خانوادگی
دوره چهارم مسابقه دانش آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، از مردادماه سال گذشته آغاز شد و موضوع آن ساخت فیلم های علمی کوتاه یک دقیقه ای از آزمایش هایی در مباحث مختلف ماده و انرژی بود که منتخبین آن مشخص شدند و در سایت مسابقه اعلام شدند.

اسامی منتخبین چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور منتشر شد

به گزارش «نبض فناوری» مسابقه دانش‌آموزی نور هر سال به عنوان یکی از رویداد‌های بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) در حوزه دانش‌آموزی برگزار می‌شود که هدف از برگزاری آن، امیدبخشی، هویت سازی و ترویج علم در میان نوجوانان جهان اسلام و مشارکت مراکز آموزشی و علمی است.

در چهارمین دوره از مسابقه دانش آموزی نور، گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۵، با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانش آموزان در مدارس خود، علاوه بر تمدید آن تا پایان مردادماه ۹۹، شرایط ویژ‌های برای این دوره از مسابقه دانش آموزی نور از جمله ثبت نام خانوادگی دانش آموزان با مشارکت اعضای خانواده خود و ارائه ایده های متنوع علمی با موضوع مسابقه با در نظر گرفتن امکان اجرا در منزل در نظر گرفته شد.

پس از اتمام ارسال آثار، در چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور؛ گرامیداشت عمر یاغی، دوهزار و ۴۹۹ دانش آموز در قالب یک هزار و ۱۲۳ گروه شرکت کردند که تعداد ۷۳۰ فیلم ارسال کردند. شرکت کنندگان این دوره از مسابقه دانش آموزی نور از ۶ کشور جهان از جمله مراکش، الجزایر، مالزی، هند، افغانستان و ایران بودند.
پس از فرآیند داوری بر روی آثار رسیده به دبیرخانه مسابقه دانش آموزی نور، در مجموع ۱۳۰ گروه به عنوان منتخبین چهارمین دوره مسابقه دانش آموزی نور انتخاب شدند که از این تعداد ۶۸ گروه اول به صورت مستقل یک جایزه دریافت می کنند و ۶۲ گروه بعدی به صورت مشترک هر دو گروه یک جایزه دریافت خواهند کرد. جایزه این دوره از مسابقه شامل مبلغ نقدی، لوح تقدیر و تندیس مسابقه مجموعا به ارزش معادل دو میلیون تومان است. منتخبین این دوره از مسابقه دانش آموزی نور از چهار کشور هند، مالزی، افغانستان و ایران هستند.
در دوره های قبلی، مراسم اختتامیه این رویداد دانش آموزی با حضور دانش آموزان در تهران برگزار می شد، اما امسال به خاطرشیوع ویروس کرونا و پیشگیری از انتشار این ویروس منحوس و رعایت پروتکل های بهداشتی، مراسم اختتامیه مسابقه دانش آموزی نور برگزار نمی شود.

برای مشاهده اسامی منتخبین می توانید به سایت noor.mstfdn.org مراجعه کنید. لازم به ذکر است که جهت هماهنگی و ارسال هدایا از سوی دبیرخانه مسابقه دانش آموزی نور با منتخبین تماس گرفته خواهد شد.

ارسال نظرات
کشف یک سیاره کلیدی خارج از منظومه شمسی؛ امید به یافتن اتمسفر برای حیات انسان قوت گرفت
مطالعه‌ای که به تازگی در مجله زنان و زایمان بریتانیا منتشر شد انتقال کروناویروس از مادر به جنین؛ نادر اما شدنی!
مدیرعامل ایرانسل در صفحۀ اینستاگرام خود خبر داد: «جزیرۀ زیبای کیش، نگین خلیج_فارس، جدیدترین مقصد 5G ایرانسل است.»
وزیر ارتباطات تشریح کرد: بسته‌های اینترنت شبانه حذف شد
نیازمندیها