کد خبر: ۱۴۳۳۰
|
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰
محققان یک موسسه فناوری در اندونزی دستگاه جدیدی را معرفی کردند که ابتلا به کووید-19 را از روی بوی عرق شخص تشخیص می دهد.

معرفی دستگاه تشخیص دهنده کرونا از روی بوی عرق

به گزارش «نبض فناوری»، یکی از اساتید موسسه ITS به همراه دانشجویان خود اولین دستگاه جهان با نام « i-nose c-19» را تولید کردند؛ که کووید-19 را از روی بوی عرق شخص تشخیص می دهد.

این دستگاه دارای مزایای مختلفی در مقایسه با سایر دستگاه های تشخیصی است. این سیستم نمونه برداری و پردازش را در یک دستگاه انجام می دهد تا نتیجه سریعتر از هر دستگاه تشخیص دیگری ظاهر شود.

دستگاه مجهز به قابلیتی است که به Near Field Communication (NFC) معروف است و بدان معناست که کاربران برای ورود اطلاعات شخصی خود فقط باید e-KTP (کارت هویتی که اندونزیایی ها دارند) را روی این دستگاه اسکن کنند. استفاده از ابر به عنوان سیستم ذخیره سازی باعث می شود نتایج با بیماران، پزشکان، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و مردم یکپارچه شود.

استفاده از i-nose c-19  آسان و ارزان است. این دستگاه نتیجه تحقیقات چهار ساله ای است که در پی  ظهور کووید-19 بهینه سازی شده است. دستگاه در حال حاضر آزمایشات بالینی مرحله یک را پشت سر گذاشته است. محققان امیدوارند که  i-nose c-19 حداکثر تا سه ماه آینده در بین مردم توزیع شود.

 

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها