کد خبر: ۱۴۳۵۰
|
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۲
به دنبال هک شدن دو بیمارستان بزرگ در آمریکا، اطلاعات خصوصی بیماران بستری شده در این دو بیمارستان در فضای مجازی منتشر شده است.

به گزارش تک تایمز، از جمله اطلاعاتی که از این بیماران منتشر شده و در اینترنت دست به دست می‌شود می‌توان به نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و نتایج کولونوسکپی آنها اشاره کرد.

ده‌ها هزار فایل حاوی اطلاعات بیماران بستری شده در این دو بیمارستان که در میامی و تگزاس واقع هستند، در دارک وب در حال خرید و فروش است. این دو بیمارستان به ترتیب مرکز پزشکی لئون و بیمارستان عمومی نوکونا نام دارند. در مواردی نامه‌های مربوط به بیمه درمانی بیماران نیز به دست هکرها افتاده است.

از سوی دیگر یک باج افزار سیستم‌های رایانه‌ای در بیمارستان نوکونا را هک کرده و مسئولان این بیمارستان به درخواست‌ها برای پرداخت باج و باز کردن قفل رایانه‌های خود پاسخ مثبت نداده اند. همین مساله استفاده از دستگاه‌های سی تی اسکن و ام آر آی را در بیمارستان مذکور مختل کرده است.

در سال ۲۰۲۰ و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا، بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در این کشور هدف حملات سایبری و هکری قرار گرفته اند. این حملات در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به نیمه اول این سال دو برابر شد.

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها