کد خبر: ۱۴۳۶۲
|
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۹
در اسکاتلند اپلیکیشنی برای ردیابی و رصد احساسات حیوانات پرورشی در دامداری و مزارع ابداع شده تا رفاه حیوانات تامین شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، کشاورزان برای رصد وضعیت احساسی دام‌هایشان و ارتقا استانداردهای پرورش حیوانات از فناوری کمک می‌گیرند.

درهمین راستا اپلیکیشن موبایلی در حال توسعه است که به دامداران و کشاورزان اجازه می‌دهد رفتارهایی که در گاوهای شیری، گوساله‌های گوشتی، خوک‌ها، مرغ‌های تخم گذار، جوجه‌های گوشتی نشانگر احساسات هستند را ثبت کنند.

هدف این اپ تضمین آن است که حیوانات زندگی سالم و غنی دارند. در حال حاضر کشاورزان و محققان میدانی فهرستی شامل ۲۰ اصطلاح توصیفی کلیدی را برای هر گونه طراحی کرده‌اند که ترکیبی از احساسات بد و خوب است. یک خط مقیاس چرخان نیز قدرت احساسات را نشان می‌دهد.

در مرحله بعد اطلاعات به دست آمده ارسال و با یک الگوی بزرگ‌تر یکپارچه می‌شود و در نهایت با مزارع دیگر مقایسه خواهد شد.

پروفسور فرانسوا وملزفلدر از کالج رورال اسکاتلند این اپلیکیشن را ابداع کرده است. او در این باره می‌گوید: ارزیابی‌های رفتاری حیوانات نه تنها راهی برای سنجش عوامل مختلف رفاه حیوان فراهم می‌کند بلکه باب محاورات درباره سلامت احساسات مثبت حیوانات، به شکل واقعی را باز می‌کند.

شرکت سوپرمارکت‌های «وایت رز» اجازه آزمایش اپلیکیشن و توسعه آن را به مدت ۲ سال صادر کرده و از هفته آینده آن را در ۱۸۰۰ مزرعه تحت پوشش خود به کار می‌گیرد.

ارسال نظرات
در ادامه چالشهای حاکمیت سایبری؛ دعوای واتس‌اپ با دولتها بالا گرفت
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد؛ نوآوری‌ در صنعت ورزش با کمک استارت اپ ها توسعه می یابد
نیازمندیها