کد خبر: ۱۴۴۳۰
|
۲۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۰
اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی بوده که در زمینه‌های مختلف، امکانات خوبی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. طبیعتا گاهی اوقات پیش می‌آید که نمی‌خواهید مکالمات شما با شخصی خاصی، برای همیشه باقی بماند. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مطلب به آموزش ارسال پیام محو شونده در اینستاگرام بپردازیم.

به گزارش «نبض فناوری»، آی‌تی‌رسان اعلام کرد، جهت ارسال این‌گونه پیام‌ها، اینستاگرام ویژگی “Vanish Mode” را در سرویس پیام‌رسانی خود ارائه می‌دهد. هر گونه متن و یا فایل رسانه‌ای که در Vanish Mode ارسال شود، به محض اینکه توسط گیرنده مشاهده شود، پاک خواهد شد.

نحوه ارسال پیام محو شونده در اینستاگرام

جهت دسترسی به Vanish Mode باید آخرین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی اندروید و یا آیفون خود، نصب کرده باشید.

در ادامه باید اپلیکیشن Instagram را بر روی گوشی خود اجرا کرده و سپس از حاشیه سمت چپ، به داخل صفحه سوایپ کنید. البته می‌توانید در عوض انجام این کار، در گوشه بالا سمت راست، آیکون حباب پیام‌رسانی را نیز لمس کنید. در هر صورت در هر دو روش می‌توانید لیست پیام‌های دایرکت خود را مشاهده کنید.

چگونه در اینستاگرام، پیام‌های محو شونده ارسال کنیم؟

مکالمه‌ای را که قصد استفاده از Vanish Mode برای آن را دارید، انتخاب کنید.

جهت فعال کردن Vanish Mode باید به سمت بالا سوایپ کنید. اگر به‌صورت صحیح در این حالت قرار بگیرید، آنگاه رنگ پس‌زمینه صفحه مکالمه، تاریک‌تر شده و همچنین انیمیشن‌هایی نیز اجرا شده و بدین ترتیب می‌فهمید که Vanish Mode فعال شده است.

چگونه در اینستاگرام، پیام‌های محو شونده ارسال کنیم؟

در Vanish Mode می‌توانید به‌صورت عادی به چت کردن پرداخته و همچنین از فرمت‌های رایج همانند استوری‌های دایرکت، کلیپ‌های صوتی و … نیز استفاده کنید.

چگونه در اینستاگرام، پیام‌های محو شونده ارسال کنیم؟

تفاوت موجود در اینجا این است که پس از مشاهده پیام‌های ارسالی شما توسط طرف مقابل و سوایپ کردن به سمت بالا جهت خروج از Vanish Mode، پیام‌های ارسالی شما نیز حذف خواهند شد.

چگونه در اینستاگرام، پیام‌های محو شونده ارسال کنیم؟

طرف مقابل می‌تواند در Vanish Mode نیز از پیام‌های شما اسکرین‌شات تهیه کند. البته در صورت وقوع چنین موردی، اینستاگرام انجام این کار و همچنین زمان آن را به اطلاع شما خواهد رساند.

لازم به ذکر است که بگوییم پیام‌ها و فایل‌های ارسالی شما در Vanish Mode، تا یک ساعت پس از حذف آن‌ها، همچنان در سرورهای اینستاگرام باقی خواهند ماند. این قضیه بدین دلیل است که در صورت شکایت طرف مقابل از شما، اینستاگرام بتواند با استفاده از اطلاعات ردوبدل شده در Vanish Mode، اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع/ howtogeek

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها