کد خبر: ۱۴۴۷۵
|
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۹:۱۰
شرکت سامسونگ برای تحقیق روی بهینه‌سازی باتری‌های خود به محاسبات کوانتومی روی می‌آورد و امیدوار است که کمک گرفتن از رایانه کوانتومی "هانیول"(Honeywell) بتواند مشکلات این شرکت را در این زمینه حل کند.

انگجت اعلام کرد، حتی کوچکترین تغییرات و پیشرفت در فناوری باتری‌ها هم می‌تواند در تصمیم‌گیری ما نسبت به خرید دستگاه‌های الکترونیکی تعیین کننده باشد و اکنون شرکت سامسونگ امیدوار است که رایانش کوانتومی به آن در این حوزه کمک کند.

به گزارش «نبض فناوری»، این شرکت فناوری و محققان کالج سلطنتی لندن از سیستم "هانیول" مدل H1 برای کشف کاربردهای محاسبات کوانتومی در توسعه باتری‌های استفاده می‌کنند. این پلتفرم در حالت ایده آل با الگوریتم‌های پیچیده‌ای که برای رایانه‌های معمولی بسیار سنگین است، سر و کار خواهد داشت.

اولین آزمایش سیستم مدل H1 برای شبیه‌سازی پویایی مدل چرخش متقابل یا ریاضیات مربوط به مطالعه مغناطیس استفاده شد. این تیم از 100 دروازه قدرتمند دو کیوبیتی(یعنی عملیات‌های کوانتومی انجام شده بین دو کیوبیت) برای تولید نتایج بسیار دقیق و مطابق با انتظارات استفاده کرد.

قبل از اینکه سامسونگ و همکارانش از رایانش کوانتومی برای بهبود باتری‌ها به روشی عملی استفاده کنند، کارهای بیشتری در این زمینه لازم است.

شرکت‌هایی نظیر شرکت خودروسازی "بی‌ام‌و" نیز اخیرا از تصمیم خود نسبت به بهره‌گیری از رایانش و رایانه‌های کوانتومی برای بهبود محصولات و خدمات خود پرده برداشته‌اند و این اقدام در همه‌گیری است.

اگر سامسونگ بتواند چالش‌های ساخت باتری‌های پیشرفته را برطرف کند، می‌تواند تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی را با دوام بیشتری تولید کند که رقبای آن نخواهند توانست با آن رقابت کنند.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها