کد خبر: ۱۴۴۹۳
|
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۷
به همت پارک فناوری پردیس؛
پارک فناوری پردیس همزمان با برگزاری دومین نمایشگاه و همایش تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» در کیش، دو نشست تخصصی در این نمایشگاه در حوزه صنعت پتروشیمی برگزار می کند.

کیش میزبان دو نشست تخصصی حوزه پتروشیمی می‌شود

به گزارش «نبض فناوری» دو نشست «راهکار‌های عقد قرارداد‌های ساخت داخل اقلام راهبردی شرکت‌های پتروشیمی با تسهیلگری و حمایت پارک فناوری پردیس» و «معرفی فناوری و دستگاه آنالایزر‌های لیزری گازی با تمرکز در صنعت پتروشیمی» از جمله نشست‌های تخصصیِ این نمایشگاه هستند که توسط پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

نشست «راهکار‌های عقد قرارداد‌های ساخت داخل اقلام راهبردی شرکت‌های پتروشیمی با تسهیلگری و حمایت پارک فناوری پردیس» با هدف کاهش چالش‌های صنعت پتروشیمی برگزار می‌شود. از جمله چالش‌های روز صنعت پتروشیمی که در این نشست بدان پرداخته می‌شود، می‌توان به ریسک‌های محتمل بهره‌برداری در استفاده از تجهیزات دانش‌بنیان، کوتاه بودن عمر شرکت‌های داخلی و نگرانی از پشتیبانی‌های فنی در آینده، عدم اطلاع از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، عدم وجود مرجع معتبر مورد تایید جهت ارائه تاییدیه به اقلام و تجهیزات ساخته شده، فقدان دستورالعمل مدون از مقوله استفاده از توان داخل در سطح ملی اشاره کرد.

نشست تخصصی «معرفی آنالایزر‌های لیزری گازی» نیز با هدف معرفی فناوری‌های نوین در صنعت پتروشیمی برگزار می‌شود. این نشست با سخنرانی دکتر «مجتبی رضایی»، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت QuanSens (بیناب سنجش دماوند)، به عنوان عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس همراه است.
از جمله سرفصل‌های نشست «معرفی فناوری آنالایزر‌های لیزری گازی» می‌توان به معرفی اصول عملکرد آنالایزر‌های گازی لیزری موسوم به Analyzers Gas TDLAS، دلایل اقبال صنعت در کشور‌های پیشرفته به این نوع آنالایزرها، توانمندی‌ها و دستاورد‌های شرکت QuanSens در ایران و کانادا در زمینه آنالایزر‌ها TDLAS، حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس از آنالایزر‌های TDLAS و کاربرد‌های این آنالایزر‌ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد.

بومی‌سازی و توسعه نوآوری در صنعت نفت از سال ۱۳۸۸ به عنوان ماموریت اصلی پارک فناوری پردیس در قالب یک نهاد دولتی و یکی از مراکز تابعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شده است و با ارائه خدمات و تعهدات در مقابل صنعت نفت، همکاری‌هایی با این صنعت جهت استفاده حداکثری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری ایجاد شده است.

لازم به ذکر است، این نشست‌های تخصصی، در روز‌های ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین المللی جزیره کیش برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
در ادامه چالشهای حاکمیت سایبری؛ دعوای واتس‌اپ با دولتها بالا گرفت
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد؛ نوآوری‌ در صنعت ورزش با کمک استارت اپ ها توسعه می یابد
نیازمندیها