کد خبر: ۱۴۵۵۷
|
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۰
وزیر ارتباطات:
وزیر ارتباطات گفت: ۲۰ درصد دانشجویان ظرف ۳ روز اخیر برای دریافت بسته‌ ۶۰ گیگابایتی اینترنت ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: ۲۰ درصد دانشجویان، در این ۳ روز برای دریافت بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنت ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: ظاهراً هنوز عده‌ای از دانشجویان مطلع نشده‌اند. از آنجا که زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد؛ تقاضا دارم مراتب از طریق فضای مجازی به اطلاع دانشجویان برسد.

وزارت ارتباطات برای ترم تحصیلی جدید مدل بسته‌های حمایتی برای آموزش مجازی دانشگاهیان را تغییر داده است.

مطابق با تصمیم جدیدی که از سوی این وزارتخانه اتخاذ شده، بسته هدایا با حجم ۶۰ GB و برای بازه زمانی شش‌ماهه به دانشجویان و طلاب تعلق می‌گیرد.

امکان فعال‌سازی این بسته هدیه، روی تلفن همراه دانشجویان و طلاب و یا روی تلفن ثابت (ADSL)، وجود دارد. مهلت ثبت‌نام ۱۵ روز (۲ هفته) است و این مهلت قابل تمدید نیست. این بسته اینترنت حداکثر پس‌از گذشت ۱۰ روز از اتمام مهلت ثبت‌نام، در حساب کاربری انتخابی دانشجو یا طلبه منظور می‌شود.

این خدمت شامل دانشجویان مراکز دانشگاهی و حوزوی در تمامی مقاطع است. دانشجویان دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، دانشجویان دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و طلاب شاغل به تحصیل در مراکز حوزوی می‌توانند از این بسته اینترنتی استفاده کنند.

ترم تحصیلی گذشته، وزارت ارتباطات با رایگان کردن هزینه دسترسی به IP دانشگاه‌ها و سامانه‌های آموزشی از آموزش مجازی حمایت کرده بود که این روش با انتقادات بسیاری همراه بود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها