کد خبر: ۱۴۵۹۲
|
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۰
در یک ایالت آمریکا؛
قانون پیشنهادی برای مقابله با انحصارطلبی اپ‌استور شرکت اپل در ایالت داکوتای شمالی سرانجام به تصویب نرسید و شرکت‌های معترض به اپل ناکام ماندند.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، انحصارطلبی اپل در زمینه موافقت با عرضه اپلیکیشن‌های مختلف در اپ‌استور خود از یک سو و سود پایین پرداختی از محل فروش و بارگذاری هر یک از این برنامه‌ها موجب نارضایتی و اعتراض بسیاری از برنامه نویسان و شرکت‌های فناوری ثالث شده است.

از همین رو برخی سناتورهای سنای محلی ایالت داکوتای شمالی قانونی را برای تصویب پیشنهاد کردند که بر مبنای آن اپ‌استور اپل باید برخی سختگیری‌های خود در زمینه تأیید اپلیکیشن‌ها و تقسیم درآمد با برنامه نویسان را کاهش می‌داد. اما در نهایت این قانون با ۳۶ رأی منفی در برابر ۱۱ رأی مثبت رد شد.

اپل مدعی شده بود که تصویب چنین قانونی موجب اجباری شدن اعمال تغییراتی غیرقابل جبران در آیفون شده و بر اپ‌استور اپل و شرکت‌های دیگری مانند گوگل نیز تأثیر منفی می‌گذارد.

در عین حال شرکت‌های فناوری مختلف کماکان با اپل و انحصارطلبی اعمال شده از سوی آن به علت محبوبیت اپ‌استور این شرکت مخالف هستند و احتمالاً به شیوه‌های دیگری برای به چالش کشیدن آن تلاش خواهند کرد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها