کد خبر: ۱۴۶۲۶
|
۳۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۰
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری مطرح کرد؛
ستاری گفت: برای گسترش فضای اختصاص یافته به فعالان زیست‌بوم نوآوری، به هر میزان که فضا اختصاص داده شود، آماده‌ایم از تجهیز و اختصاصی سازی این فضا‌ها حمایت کنیم.

به گزارش «نبض فناوری»، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان استان کهگیلویه و بویراحمد و بازدید از دستاورد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق این استان، اظهار کرد: اقداماتی که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان استان صورت گرفته است، توانسته خروج ارز از کشور را کاهش دهد.

ستاری از نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در تامین بسیاری از نیاز‌های پیشرفته صنایع بالادستی گفت و ادامه داد: تلاش این شرکت‌ها در رفع مهم‌ترین اولویت‌های فناورانه کشور، ارزشمند است. به عنوان نمونه، کار یکی از شرکت‌های این استان در تولید لوله‌های ایران‌ساخت، توانسته است صرفه جویی قابل توجهی را در آب و فاضلاب و همچنین صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به همراه داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با بیان این‌که از توسعه فناورانه و ایجاد خطوط نوآوری جدید شرکت‌های توانمند حمایت می‌کنیم، ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان با تولید فناوری‌های جدید و ایجاد خطوط تولید محصولات فناورانه، ایده‌های نوآورانه به محصولات پیشرفته تبدیل می‌کنند. در این مسیر آماده‌ایم تا از فعالیت شرکت‌ها برای تولید محصولات دانش‌بنیان ایران‌ساخت به ویژه در حوزه محصولات فناور تحریمی حمایت کنیم.

حمایت از توسعه زیرساخت‌های فناورانه

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ایجاد زیست‌بوم مساعد برای فعالیت کسب و کار‌های دانش‌بنیان و خلاق، افزود: یکی از دغدغه‌های جدی فعالان دانش‌بنیان و خلاق، بهره‌مندی از فضایی مساعد برای پیاده کردن ایده‌های نوآورانه و خلاق خود تا رسیدن به یک محصول یا خدمت فناورانه است. با تعامل و همراهی با بخش‌های تصمیم ساز استان از توسعه زیست‌بوم دانش‌بنیان‌ها و شرکت‌های خلاق حمایت می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از حمایت زیرساختی و تجهیز فضا‌های اختصاص یافته به فعالان فناور استانی گفت و ادامه داد: برای گسترش فضای اختصاص یافته به فعالان زیست‌بوم نوآوری استان، به هر میزان که فضا اختصاص داده شود، آماده‌ایم از تجهیز و اختصاصی سازی این فضا‌ها حمایت کنیم. خوشبختانه در تعامل با مدیران استانی، ظرفیت‌های خوبی فراهم شده است تا شاهد تحولات نوآورانه و فناورانه باشیم.

ستاری با اشاره به حمایت‌های مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق با سازوکار‌های نوین مانند صندوق‌های پژوهش و فناوری و سرمایه‌گذاری جسورانه گفت: یکی از اقدامات معاونت علمی و فناوری، حمایت از صندوق پژوهش و فناوری است و این روند را برای تامین تسهیلات و سرمایه‌گذاری‌های نوآورانه روی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ادامه می‌دهیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
در ادامه چالشهای حاکمیت سایبری؛ دعوای واتس‌اپ با دولتها بالا گرفت
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد؛ نوآوری‌ در صنعت ورزش با کمک استارت اپ ها توسعه می یابد
نیازمندیها