کد خبر: ۱۴۶۲۹
|
۳۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۰
شرکت اوپو علیرغم پایبندی به الگوهای طراحی مرسوم‌تر طی 2 سال گذشته کماکان ایده‌های جالبی را در ذهن دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت اوپو با استفاده از دوربین‌های متحرک در هندست‌های خود چندان بیگانه نیست. برخی تولیدات این کمپانی چینی از گوشی N1 در سال 2013 گرفته تا اوپو فایند ایکس با مکانیسم کشویی و رنو 10X زوم با دوربین پاپ‌آپ موسوم به شار‌ک‌فین در این طیف جای می‌گیرند. اما این برند علیرغم پایبندی به الگوهای طراحی مرسوم‌تر طی 2 سال گذشته کماکان ایده‌های جالبی را در ذهن دارد.

به لطف بررسی‌های انجام شده توسط وبسایت LetsGoDigital اکنون می‌دانیم که کمپانی چینی پتنت مربوط به دوربین سلفی با طراحی جدید کشویی را به ثبت رسانده است. بدین‌ترتیب دوربین سلفی از یک سمت حاشیه فوقانی نمایشگر به سمت دیگر منتقل می‌شود.

این پتنت طی یک سند 33 صفحه‌ای در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) به ثبت رسیده است. سند مذکور به تشریح مکانیسم کارکرد این ایده پرداخته است. ایده پشت پرده دوربین کشویی این است که کاربران می‌توانند نسبت به ثبت تصاویر از زوایای مختلف اقدام نمایند. چنین سناریویی زمانی عملی خواهد شد که سنسور دوربین نصب شده روی بلوک هدایت‌شونده از یک سمت ریل به سمت دیگر جابه‌جا شود. این عمل با استفاده از یک موتور کوچک انجام خواهد شد. همچنین حرکت سنسور دوربین صرفا زمانی انجام می‌شود که دوربین سلفی از طریق یک برنامه اختصاصی فعال شود.

پتنت جدید اوپو نمایانگر اسمارت‌فونی با دوربین سلفی متحرک در حاشیه فوقانی نمایشگر است

ثبت تصاویر سلفی از یک زاویه احتمالا یکی دیگر از روش‌های هنری عکاسی با استفاده از دوربین جلویی به‌شمار می‌رود؛ اما کارشناسان معتقدند که این دوربین احتمالا قادر به بازتولید تصاویر 3 بعدی از سر کاربر بدون نیاز به جابه‌جایی دستگاه خواهد بود. بهبود عملکرد حالت پرتره و تصاویر پانورامای گروهی نیز سایر موارد کاربری این فناوری محسوب می‌شوند.

پتنت جدید اوپو نمایانگر اسمارت‌فونی با دوربین سلفی متحرک در حاشیه فوقانی نمایشگر است

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
مدیرعامل ایرانسل در صفحۀ اینستاگرام خود خبر داد: «جزیرۀ زیبای #کیش، نگین #خلیج_فارس، جدیدترین مقصد #5G ایرانسل است.»
وزیر ارتباطات تشریح کرد: بسته‌های اینترنت شبانه حذف شد
نیازمندیها