کد خبر: ۱۴۶۷۱
|
۰۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۴
گوگل پس از تحقیقات داخلی دومین محقق اخلاق هوش مصنوعی(اخلاق تکنولوژی) خود را اخراج کرد.

گوگل دومین کارمند هوش مصنوعی خود را هم اخراج کرد

به گزارش «نبض فناوری»، مارگارت میچل هم مانند تیمنیت گبرو سرپرست تیم اخلاق هوش مصنوعی از گوگل اخراج شد.

گوگل پس از استفاده از اسکریپت خودکار برای جستجوی ایمیل مارگارت میچل، وی را برکنار کرد. اخراج میچل یک روز پس از آن صورت می گیرد که گوگل از سازماندهی مجدد تیم های هوش مصنوعی خود در زمینه اخلاق خبر داد.

میچل در سال 2016 به عنوان دانشمند ارشد تحقیقات به گوگل پیوست. دو سال بعد در کنار گبرو، (محقق مشهور در زمینه فناوری تشخیص چهره) به راه اندازی تیم اخلاق هوش مصنوعی کمک کرد.

در دسامبر سال 2020، میچل و گبرو در حال کار روی مقاله ای درباره خطرات مدل های پردازش زبان بودند که مگان کاچولیا، معاون رئیس Google Brain، خواستار حذف نام گبرو از مقاله شد. اندکی پس از آن او اخراج شد، اگرچه گوگل از این اتفاق به عنوان یک استعفا نام برد.

پس از پایان کار گبرو، میچل به صراحت نسبت به مدیران گوگل انتقاد کرد. این شرکت بعد از بررسی ایمیل میچل اعلام کرد: چندین مورد از قوانین رفتاری ما و همچنین سیاست های امنیتی نقض شده، که شامل اسناد محرمانه حساس تجارتی و اطلاعات خصوصی سایر کارمندان است.

ارسال نظرات
تحلیلگران سیتی‌بانک بررسی کردند؛ بیت‌کوین در راه تجارت جهانی؟
پرچم دیپلماسی فناوری بر بلندای محور مقاومت؛ خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در سوریه راه اندازی می شود
در چارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت؛ موفقیت محققان ایرانی در توسعه فناوری استخراج اتوماتیک و میکروفلویدیک DNA سلولی
نیازمندیها