کد خبر: ۱۴۶۹۵
|
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۰
در گفت‌وگو با نبض فناوری؛
مدیر عامل شرکت دارودرمان سلفچگان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷۰ قلم محصول در این شرکت تولید می‌شود که از این تعداد ۳۴ محصول گیاهی و مابقی شیمیایی است، گفت: در حوزه تولید پماد زخم بستر، زخم دیابت و سوختگی اولین شرکتی هستیم که این محصولات را با فرمول صددرصد گیاهی تولید می‌کنیم.

حجت اله ذبیحی مدیر عامل شرکت دارودرمان سلفچگان و رئیس سندیکای داروسازی، در گفتگو با خبرنگار« نبض فناوری» درباره فعالیت این شرکت دانش‌بنیان، اظهار کرد: این شرکت در زمینه تولید دارو بر پایه گیاهان دارویی فعالیت می‌کند. در حال حاضر بیش از ۷۰ قلم محصول در این شرکت تولید می‌شود که از این تعداد ۳۴ محصول گیاهی و مابقی شیمیایی است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون محصولات تولید این شرکت دانش‌بنیان به ۱۴ کشور جهان صادر می‌شود، گفت: در حال حاضر با چندین کشور برای تولید مشترک مذاکراتی را انجام دادیم. هم اکنون در کانادا، آمریکا و مالزی تولید مشترک انجام می‌دهیم.

رئیس سندیکای داروسازی با تأکید براینکه در حوزه تولید پماد زخم بستر، زخم دیابت و سوختگی اولین شرکتی هستیم که این محصولات را با فرمول صددرصد گیاهی تولید می‌کنیم، اظهار کرد: هم اکنون تنها تولید کننده پماد زخم دیابت در کشور و خاورمیانه هستیم. اولویت شرکت داروسازی ما در این است که محصولی را تولید کنند که از نوع اروپایی و آمریکایی بهتر و قیمت آن یک دهم آن‌ها باشد، چون این شرکت‌ها می‌توانند کشت مواد را خودشان انجام بدهند.

وی تصریح کرد: محصولات ما گیاهی است و کیفیت و سرعت درمانشان خیلی بالاست و به هیچ عنوان اثرات منفی نداند و باعث بیماری دیگری در بدن انسان نمی‌شود. حدود ۴۰ گیاه در دارو‌های ما به کار رفته است و بعضی از آن گیاه‌ها فقط در ایران وجود دارد، مثل باریجه، آنقوزه، زعفران، زیره.

ذبیحی با اشاره به اینکه در سال حدود ۳ میلیون دلار محصول به صادر می‌کنیم، افزود: در کنار صادرات نیاز کشور به هر میزانی که داروخانه‌ها داشته باشند تامین می‌کنیم. تقریبا چیزی حدود ۵۰ درصد نیاز زخم بستر و زخم دیابت را تولید می‌کنیم. در بخش دارو‌های گیاهی اولین شرکت در کشور هستیم که دانش بنیان شدیم. هم اکنون در این شرکت نزدیک ۳۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

وی به نبض فناوری گفت: متاسفانه شرکت‌های دانش بنیان در کشور از نظر مالیات و تسهیلات بانکی حمایت نمی‌شوند؛ اگر دولت کمک می‌کرد صادرات ما به ۱۰۰ میلیون دلار در سال می‌رسید. کمبود نقدینگی و گرانی مواد اولیه و خیانت دولت باعث شده که شرکت‌های دانش بنیان نابود شوند.

وی در پایان از تولید ۴ محصول جدید در حوزه پد‌های زخم دیابت، زخم بستر و سوختگی و ۱۷ داروی جدید در این شرکت دانش‌بنیان خبر داد و گفت: تمام این محصولات مجوز‌های لازم را دریافت کرده‌اند و در سال آینده وارد چرخه تولید صنعتی خواهند شد.

ارسال نظرات
تحلیلگران سیتی‌بانک بررسی کردند؛ بیت‌کوین در راه تجارت جهانی؟
پرچم دیپلماسی فناوری بر بلندای محور مقاومت؛ خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در سوریه راه اندازی می شود
در چارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت؛ موفقیت محققان ایرانی در توسعه فناوری استخراج اتوماتیک و میکروفلویدیک DNA سلولی
نیازمندیها