کد خبر: ۱۴۷۶۸
|
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۱
دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص)
جایزه مصطفی(ص) از دو نگاه، ویژه است؛ در بیش از ۳۰۰ جایزه معتبر جهانی هیچ کدام تامین مالی مردمی ندارند و توسط سازمان دولتی، خصوصی یا یک فرد از نظر مالی تامین می شوند اما صدها نفر در جایزه مصطفی(ص) به اندازه وسع و علاقه خود به جایزه کمک کرده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری» مهدی صفارینیا در دومین آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی (ص) اظهار داشت: ۵ سال از عمر جایزه مصطفی (ص) می‌گذرد و نسبت به جوایز بسیاری در سطح جهانی، توانسته جایگاه و پایگاه خوبی بیابد که بخش مهمی از این امر به پشتگرمی خادمان مصطفی (ص) روی داده است.

وی در این مراسم افزود: جایزه مصطفی (ص) از دو نگاه، ویژه است؛ در بیش از ۳۰۰ جایزه معتبر جهانی هیچ کدام تامین مالی مردمی ندارند و توسط سازمان دولتی، خصوصی یا یک فرد از نظر مالی تامین می‌شوند، اما صد‌ها نفر در جایزه مصطفی (ص) به اندازه وسع و علاقه خود به جایزه کمک کرده‌اند.

صفاری نیا دومین ویژگی را معرفی جایزه مصطفی (ص) در سطح جهان اسلام و جهانی دانست و ادامه داد: پیش از این جایزه ملک فیصل را در سطح جهان اسلام داشتهایم که بسیار قدیمی است، ولی جایزه مصطفی (ص) بعد از ۵ سال در سطح جهان اسلام و جهان، جای خود را باز کرده است و این امر را از مقالات نشریات علمی می توان دریافت.

وی ادامه داد: در این سالها بیش از ۶۰۰۰ نفر از ۵۰ کشور جهان با این حرکت در بنیاد مصطفی (ص) همراه شده‌اند که از این تعداد ۱۰۰۰ نفر در ۹۰۰ مرکز علمی ارتباط فعال دارند.

صفاری نیا به بخشی از فعالیت‌های بنیاد مصطفی (ص) اشاره کرد و گفت: بخشی از برنامه‌های ما ظرفیت‌سازی در بخش های مختلف جامعه از جمله دانش آموزان است که برای رسیدن به این هدف، ۴ دوره مسابقه دانش آموزی نور را برگزار کردیم؛ همچنین یک دوره رقابت علمی دانشمندان جوان به نام کنز را میزبانی کردیم.

مدیر عامل بنیاد مصطفی (ص) تاکید کرد: همچنین ۵ دوره رویداد‌های بهم‌رسانی فعالیت‌های علم و فناوری و امکان سرمایه‌گذاری روی طرح‌های دانشمندان جوان (نشست‌های ایسا) و ۷ دوره برنامه نشست تبادل علم و فناوری (استپ) را برگزار کردیم که ۳ دوره آن در کشور‌های دیگر اسلامی از جمله مالزی، پاکستان و عمان بوده است.

وی تصریح کرد: این ظرفیت‌سازی بزرگ با کمک های مردمی خیرین مصطفی (ص) محقق شده است؛ بنیاد مصطفی (ص) هیچ ردیف بودجه دولتی ندارد و به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در وزارت کشور ثبت شده است البته از حمایت های دولتی هم استفاده می‌کند.

صفاری نیا گفت: در شبکه ما باشگاه سفیران جایزه مصطفی (ص) و همراهان جایزه در کشور‌های مختلف همچنین هنرمندان در قالب موزه هنر مصطفی (ص) و واقفان مختلف در قالب نذر علمی حضور دارند از جمله ۱۰ شرکت که بخشی از سود خود را وقف جایزه کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی بنیاد مصطفی (ص) زمینه سازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است و با مشارکت خیرین با شعار هر مسلمان، یک سهم برای توسعه علم و فناوری به این هدف میرسیم.
لازم به ذکر است در این آیین از ۲۶ واقف علم و فناوری (هنرمندان و شرکت ها) نیز تقدیر شد.

ارسال نظرات
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی محقق شد؛ تولید چوب حرارتی توسط یک شرکت دانش‌بنیان
توسط پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی انجام می شود برگزاری وبینار "دوره مقدماتی ردیابی موارد تماس کووید ۱۹"
با همکاری محقق ایرانی انجام شد؛ ابداع سیستم اینترنت اشیا برای رصد سلامت خاک
به طور موفقیت آمیزی آزمایش شد؛ پنل خورشیدی فضایی برق را به زمین می رساند
براساس آمار پژوهشگاه دانش‌های بنیادی؛ فعالیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار سایت با هویت ایرانی
نیازمندیها