کد خبر: ۱۴۷۹۰
|
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۰
توضیحات مهندس ارشد شرکت بنز در رابطه با پیچیدگی‌های تولید خودرو الکتریکی
مهندس ارشد خودرو شرکت بنز دلیل از بین رفتن موتورهای شش و هشت سیلندر و سختی‌های تولید خودرو الکتریکی را توضیح داد.

به گزارش «نبض فناوری»، در ایام اخیر شایعاتی مربوط به تولید یک کوپه چهار درب از کلاس C در ماه مه ۲۰۱۴ مطرح شده اما هیچ کدام از آن‌ها عملی نشده است. خودرو CLC نیز با در‌های عقب نیز هیچوقت تولید نشد، زیرا مرسدس اعلام کرده است که بعد از خودرو BMW ۴، سری گرن کوپه ادامه نخواهد داشت.

در مصاحبه‌ای کریستین فروه، مهندس ارشد خودرو، اعتراف کرد که یک خودرو سدان جدید بین CLA و CLS در حال تولید است و به عنوان یک طرح در مراحل اولیه توسعه W206 تعبیه شده است. این خودرو که به ستاره سه پره معروف شده به عنوان یک رقیب برای خودرو آئودی A۵ Sportback در نظر گرفته شده است. فروه گرفت: همانطور که می‌دانید، در این تجارت خودرو ساخت نمونه‌های اولیه و تولید نشدن آن‌ها امری طبیعی و معمولی است.

در همین مصاحبه طولانی فروه اعتراف کرد که خودرو AMG C63 به دلیل مقررات سختگیرانه آلایندگی، V۸ را از دست می‌دهد. همانطور که قبلا خبر مربوط به آن منتشر شده بود، تمام نسخه‌های کلاس C آینده از موتور‌های چهار سیلندر هیبریدی استفاده خواهند کرد. دلیل اینکه حتی آخرین نسخه ۳/۰ لیتری شش سیلندری این شرکت در دسترس نخواهد بود، مربوط به همین محدودیت‌های مهندسی است.

در پشت پرده تولید خودروهای الکتریکی شرکت بنز چه می‌گذرد؟

محدودیت‌های بنز برای تولید خودرو الکتریکی

این اتفاق قسمت جلوی خودرو را ۵۰ میلی متر (۱/۹۷ اینچ) افزایش داده که باعث افزایش بار در محور جلو می‌شود که به گفته فره، تاثیر منفی بر پویایی رانندگی خواهد داشت. راهبرد این تصمیم با استفاده از پیشرانه هیبریدی پلاگین مبتنی بر موتور‌های چهار سیلندری بیشتر از تفاوت عملکرد است. علاوه بر این، PHEV‌ها نرم‌تر هستند و از مصرف سوخت بهتری برخوردارند.

همچنین تغییرات عرضی در طرح موتور آن نیز منتفی است، زیرا مرسدس ادعا می‌کند که یک موتور طولی دارای مزایای غیرقابل انکار دارد. فروه توضیح داد که این کشش برتر، یک فرمان در اختیارتر و یک شاسی برتر با طراحی محور عقب متناسب با آن را ارائه می‌دهد. نتیجه این عمل راحتی، هندلینگ بهتر، ویژگی‌های پایداری رانندگی است که به وضوح از یک ماشین دیفرانسیل جلو برتر است.

در پشت پرده تولید خودروهای الکتریکی شرکت بنز چه می‌گذرد؟

تولید نسخه‌های کاملا الکتریکی از خودرو‌های کلاس C در یک سال کاملاغیر عملی است. فروه می‌گوید این اتفاق در طولانی مدت اتفاق خواهد افتاد، اما بستر MRA که W206 بر روی آن سوار است را نمی‌توان به راحتی برای یک وسیله نقلیه با آلایندگی صفر سازگار کرد. در همین زمان معماری جدید EVA با EUS / EQS SUV و EQE / EQE SUV برای اتومبیل‌های بزرگتر و گران قیمت در نظر گرفته شده است.

در پشت پرده تولید خودروهای الکتریکی شرکت بنز چه می‌گذرد؟

منبع/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
تحلیلگران سیتی‌بانک بررسی کردند؛ بیت‌کوین در راه تجارت جهانی؟
پرچم دیپلماسی فناوری بر بلندای محور مقاومت؛ خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در سوریه راه اندازی می شود
در چارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفت؛ موفقیت محققان ایرانی در توسعه فناوری استخراج اتوماتیک و میکروفلویدیک DNA سلولی
با کنارگذاشتن خودروهای بنزینی؛ ولوو به جمع خودروسازان الکتریکی می‌پیوندد
نیازمندیها