کد خبر: ۱۴۹۰۹
|
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۲۹
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند که نرخ تعرفه‌ اینترنت برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی به میزان ۲۰ درصد تعرفه‌‌ پیام‌رسان‌های خارجی تعیین شود.

به گزارش« نبض فناوری» نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز شنبه در نهمین جلسه علنی برای رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰، با الحاق یک ردیف به بند الحاقی (۲) تبصره ۱۸ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در ردیف الحاقی به بند مذکور آمده است: دولت مکلف است نرخ تعرفه اینترنت را برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی ۲۰ درصد نرخ تعرفه های پیام‌رسان‌های خارجی تعیین و وصول کند.

«جعفرقادری» نماینده مردم شیراز در مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده گفت: یکی از موضوعات مهم و کلیدی این است که بعد از کارهای خوبی که در زمینه طراحی نرم‌افزارها و پیام‌رسان‌های داخلی در کشور انجام شده متأسفانه حمایت لازم از ناحیه دولت برای پیام‌رسان‌های داخلی ایجاد نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد: برای اینکه این امکان و فرصت برای میزان استفاده و استقبال مردم از پیام‌رسان‌های داخلی بیشتر شود و مردم استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی را ترجیح بدهند، باید این کاهش هزینه اتفاق بیفتد.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۲۰:۰۳ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
حتما رانت خودش و آغازاده هاش تو پیامرسانهای داخلی است غافل از اینکه با این شامورتی بازیها کسی به پیامرسانهای داخلی اعتماد نمیکند
0
0
پس از اقدامات تنبیهی علیه توئیتر؛ روسیه برای کاهش سلطه گوگل بر بازار دست به کار شد
نیازمندیها