کد خبر: ۱۵۲۹۸
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۰
در گفت‌وگو با نبض فناوری مطرح شد؛
عضوهیات مدیره اتحادیه کسب وکار‌های اینترنتی، گفت: تا به امروز برای بیش از ۲ هزار و ۵۰ کسب وکار اینترنتی مجوز صادر شده است.

رضا الفت‌نسب عضوهیات مدیره اتحادیه کسب وکار‌های اینترنتی، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» گفت: مجوز کسب وکار‌های اینترنتی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ تا به این لحظه تقریبا ۲.۵ برابر داشته است و این امر مهم نشان دهنده این است که کسب وکار‌های علاقمند توانستند در این حوزه ورود کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کسب وکار‌های اینترنتی که به صورت رسمی مجوز فعالیت دریافت کردند نزدیک هزار و ۱۰۰ مورد است که این در حالیست که در سال گذشته حدود ۴۰۰ مورد بوده است.

الفت نسب گفت: در حوزه سلامت و حوزه مشاوره پزشکی و سرویس‌های غیر حضوری و آموزش آنلاین نیز شاهد رشد چشمگیری بودیم.

عضوهیات مدیره اتحادیه کسب وکار‌های اینترنتی، تأکید کرد: تا به امروز برای بیش از ۲ هزار و ۵۰ کسب وکار اینترنتی مجوز صادر شده است.

وی افزود: سال آینده بیشتر به دنبال این هستیم که مصوبه هیات دولت در زمینه حذف استعلامات برای مجوز‌ها اجرایی شود چرا که دولت در گذشته مصوبه‌ای داشت مبنی براینکه کسانی که می‌خواستند کسب و کاریی را راه‌اندازی کند نهاد‌هایی که مجوز را ارائه می‌داند، دیگر اتحادیه‌ها استعلامات لازم را در آن لحظه انجام ندهند و براساس خوداظهاری افراد سریع مجوز را صادر کنند.

الفت نسب تصریح کرد: در بخش کمک به کسب وکار‌های آفلاین اقداماتی را انجام خواهیم داد تا کسب وکار آن‌ها رونق پیدا کند که این موضوع از اوایل اردیبهشت سال آینده شروع خواهد شد.

ارسال نظرات
پس از اقدامات تنبیهی علیه توئیتر؛ روسیه برای کاهش سلطه گوگل بر بازار دست به کار شد
نیازمندیها