کد خبر: ۱۵۳۴۰
|
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۹
امروزه جذابیت ارزهای دیجیتالی در عرصه فناوری روبه افزایش است. ارزهای رمزنگاری شده دارای تنوع بالایی هستند؛ اما یقینا بیت‌کوین محبوب‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌رود. با این‌حال یک ارز دیجیتالی جدید با نام دوج‌کوین (یا به بیان ساده‌تر دوج) اخیرا روند رشد محبوبیت خود را آغاز کرده و این پدیده تا حد زیادی مدیون ایلان ماسک؛ مدیرعامل شرکت تسلا است.

به گزارش «نبض فناوری»، پیش از این دوج‌کوین صرفا یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر الگوهای رفتاری به‌شمار می‌رفت. با این‌حال پس از آن‌که ایلان ماسک دوج‌کوین را “ارز دیجیتالی مردم” نامگذاری کرد؛ محبوبیت این رمزارز به سرعت افزایش یافت. اکنون ایلان ماسک بار دیگر جایگاهی فوق‌العاده را برای دوج‌کوین در نظر گرفته است.

ایلان ماسک در یکی از توئیت‌های اخیر خود از دوج‌کوین با لقب “Egod” یاد کرده است. واژه Egod در این توئیت احتمالا به‌معنای “خدای الکترونیکی” است. البته حرف E می‌تواند نماد مفاهیم دیگری نیز باشد. به هرحال آقای ماسک تصور می‌کند که این رمزارز یک “خدا” است و همین موضوع برای جلب توجه میلیون‌ها ماینر کفایت خواهد کرد. با این‌حال اکنون این پرسش مطرح می‌شود که دوج‌کوین تا چه اندازه به موفقیت خواهد رسید؟ پاسخ این پرسش تنها با گذر زمان روشن خواهد شد.

به گفته ایلان ماسک صرافی Coinbase امکان داد و ستد دوج‌کوین از طریق پلتفرم خود را فراهم نموده است. بر اساس برآوردها در سال 2021 موسسه Coinbase؛ نخستین صرافی ارزهای دیجیتالی در ایالات‌متحده به یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های جدید در فهرست صنعت فناوری تبدیل خواهد شد. تصمیم Coinbase در زمینه ایجاد امکان معامله دوج‌کوین در پلتفرم خود بر رویکرد سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها و طرفداران فناوری بلاک‌چین تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

ایلان ماسک به‌طور مرتب پست‌هایی را در رابطه با دوج‌کوین منتشر می‌کند

ایلان ماسک از مدت‌ها پیش به‌طور مرتب مقالاتی را پیرامون دوج‌کوین در رسانه‌های اجتماعی منتشر نموده است. وی با حضور در پلتفرم‌های اجتماعی اقدام به انتشار 8 پیام متوالی در رابطه با دوج‌‌‌‌کوین کرد. وی حتی در یکی از پست‌های خود کلیه افراد جامعه را به‌عنوان مخاطبان این رمزارز معرفی کرد. به گفته آقای ماسک “دوج‌کوین یک ارز دیجیتالی برای عموم مردم است. برای معامله این رمزارز لازم نیست یک رئیس فوق‌العاده بزرگ باشید. در این عرصه هیچ‌گونه کران بالا و پایینی وجود ندارد. صرفا بایستی خواهان فعالیت در این حوزه باشید.” این اظهارات موجب شد تا ارزش دوج‌کوین به‌صورت ناگهانی سربه فلک بکشد. در واقع قیمت این رمزارز ظرف مدت تنها 1 هفته رشد خیره‌کننده 500 درصدی را تجربه کرد. بدین‌ترتیب دوج‌کوین رکورد بالاترین نرخ رشد روزانه قیمت معادل 1000 درصد را به ثبت رساند.

کمک ایلان ماسک به افزایش ارزش دوج‌کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده بر این باور است که ایلان ماسک از جزئیات بیش‌تری پیرامون دوج‌کوین آگاهی دارد. این کمیسیون اعلام کرده که توئیت‌های مدیرعامل شرکت تسلا در رابطه با دوج‌کوین را بررسی خواهد کرد. آقای ماسک نیز در واکنش به این خبر اعلام کرد: “امیدوارم آن‌ها در این زمینه تحقیق نمایند. چنین اقدامی فوق‌العاده خواهد بود.”

ارز دیجیتالی معروف دوج‌کوین هم‌اکنون از طریق 1800 دستگاه خودپرداز در سراسر ایالات‌متحده قابل دسترس است. در واقع ایلان ماسک ورژن جدیدا متولد شده این ارز دیجیتالی موسوم به Xi Dogecoin را خریداری نمود و آن‌را کودکی نوپا نامگذاری کرد. ظاهرا این اصطلاح در میان فعالان صنعت رمزارزها به اشخاصی اطلاق می‌شود که در عوض فروش ارزهای دیجیتالی آن‌‌ها را پس‌انداز می‌کنند.

ایلان ماسک همچنان یکی از طرفداران برجسته دوج‌کوین است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا اطلاعات آقای ماسک پیرامون این رمزارز از آن‌چه که وی در محافل عمومی نشان می‌دهد؛ بیش‌تر است یا خیر.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
کانسپت اورا Lightning Cat معرفی شد؛ یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱
نیازمندیها