کد خبر: ۱۵۳۹۵
|
۰۴ فروردين ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰
در گفت‌وگو با نبض فناوری؛
موسس و مدیرآزمایشگاه نوآوری بلاکچین و کافه بلاکچین گفت: فناوری رمز ارز‌ها برای کشور یک فرصت است؛ ولی هر فناوری برای خود مخاطرات و فوایدی دارد باید مراقب بود تا از فواید آن بهره برد؛ ولی رفتار سلبی و منع کردن کار اشتباهی است چرا که این فناوری آینده پول دنیاست.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» امروزه فناوری‌های نوین و نوظهور جایگاه ویژه و برجسته‌ای در کسب وکار‌ها و اقتصاد کشور‌ها پیدا کرده است در این بین ایران نیز همانند سایر کشور‌های از این فناوری بی‌بهره نبوده و توانسته پیشرفت‌های قابل توجهی را کسب کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در نظام جدید پولی و اقتصاد نوین، رمزارز‌ها به‌ویژه بیت‌کوین به‌عنوان واحد مشترک پشتوانه ارز‌های داخلی کشور‌ها محسوب خواهد شد و این یعنی ارزشی بیش از طلا و دیگر پشتوانه‌های سنتی ارز در اقتصاد. در این هنگامه فرصت بی‌بدیلی برای همکاری و بخش خصوصی و دولتی به وجود آمده است تا حداکثر بهره‌مندی از این بزنگاه تاریخی برای کشور به دست آورد.‌

می‌توان گفت؛ استفاده از رمز ارز‌ها فرصت بسیار خوب و مناسبی است که در این شرایط بتوان در معاملات تجاری با دنیا استفاده کرد. البته دور زدن تحریم‌ها در سطح کلان، چون فروش نفت با رمز ارز‌ها امکان پذیر نیست، اما داد و ستد‌ها با برخی سازمان‌های متوسط و کوچک و یا شرکت‌ها از طریق رمز ارز‌ها میسر است، اما متاسفانه توجه آنچنانی به این موضوع نمی‌شود.

مصطفی نقی‌پور فر موسس و مدیرآزمایشگاه نوآوری بلاکچین و کافه بلاکچین در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری»، آیا ورود افراد از بازار سرمایه به سمت رمزارز‌ها در شرایط فعلی منطقی است؟ گفت: توصیه‌ای در این خصوص برای کسی ندارم و هر کسی اختیار سرمایه خود را دارد و باید عاقلانه در این زمینه ورود پیدا کند تا دیگران را متهم نکنند.

وی تصریح کرد: فضای رمزارز‌ها فضای روبه رشدی است، اما تغییرات زیادی دارد و کسانی که می‌خواهند وارد این فضا شوند حتما بایستی با مطالعه و دانش و درایت کافی وارد شوند و دیگران را متهم به گمراه سازی خودشان نکنند تا از ارزش افزوده‌ای که می‌خواهند ایجاد کنند، بهره لازم را ببرند.

نقی پور فر در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا فناوری رمز ارز‌ها برای کشور فرصت است؟ اظهار کرد: صددرصد فرصت خوبی برای کشور است؛ ولی هر فناوری برای خود مخاطرات و فوایدی دارد باید مراقب بود تا از فواید آن بهره برد؛ ولی رفتار سلبی و منع کردن کار اشتباهی است چرا که این فناوری آینده پول دنیاست.

ارسال نظرات
کانسپت اورا Lightning Cat معرفی شد؛ یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱
نیازمندیها