کد خبر: ۱۵۴۰۱
|
۰۲ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۱
در گفت‌وگو با نبض فناوری؛
مدیرعامل مرکز فابا گفت: امروزه هر سازمانی برای خود دهها پروتال و سامانه‌ای برای خود طراحی کرده است که هرکدام از این سامانه ها خدمات آنلاین و برخط را به شهروندان ارائه می دهند و اینکه اینها به هم لینک شوند که در واقع کاملا بتوانند در یک بستر یکپارچه خدمات بدهند این غفلتی بوده که به آن پرداخته نشده است.

محمدمراد بیات مدیرعامل مرکز فابا در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری»، گفت: نباید یک واقعیتی را در دنیا نادیده گرفت که بازار بورس برای خود یک شرایط و فضای ویژه‌ای دارد که حجم عظیمی از گردش سرمایه کشور در اختیار این بازار است. بازار ارز‌های دیجیتال در واقع به دنبال این است که سهم بازار خود را افزایش دهند. هنوز قطعا در کشور خیلی زمان می‌برد که به سهم بازار بورس برسد؛ اما این بدان معنا نیست که کم اهمیت است؛ بلکه همانند طفل و کودک نابالغی است که تازه راه افتاده و قطعا به زودی به بلوغ خواهد رسید حالا چه کسی می‌تواند در این مسیر زودتر با درک دقیق‌تر و دانش بیشتر و تجربه عمیق تری برای آینده‌ای ارز‌های دیجییتال و رمز ارز‌ها را به تصویر بکشد چرا که رمزارز‌ها سهم بسیار بالایی را در بازار گردش مالی بین مردم داخل و خارج کشور و در سطح بین المللی به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: در بخش دولت الکترونیک تا به امروز به اهداف مورد نظر در کشور دست پیدا کردیم و در این حوزه پروژه‌های بسیار زیادی در طول سال‌های گذشته محقق شده است مخصوصا در این شرایط کرونا تحرکات ارزشمندی در این بخش صورت گرفته است؛ منتها نقطه ضعف ما در دولت الکترونیک و اینکه در این حوزه دولت یا مسئولان غفلت کردند و نتوانستند به آن اهداف برسند یکپارچگی در ارائه خدمات دولت الکترونیک است.

بیات خاطرنشان کرد: امروزه هر سازمانی برای خود ده‌ها پروتال و سامانه‌ای برای خود طراحی کرده است که هرکدام از این سامانه‌ها خدمات آنلاین و برخط را به شهروندان ارائه می‌دهند و اینکه این‌ها به هم لینک شوند که در واقع کاملا بتوانند در یک بستر یکپارچه خدمات بدهند این غفلتی بوده که به آن پرداخته نشده است.

ارسال نظرات
پس از اقدامات تنبیهی علیه توئیتر؛ روسیه برای کاهش سلطه گوگل بر بازار دست به کار شد
نیازمندیها