کد خبر: ۱۵۶۵۹
|
۰۸ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
در سال ۹۹ محقق شد؛
مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی گفت: در سال ۹۹ بیشترین صادرات دانش بنیان ها به عراق بوده و روسیه، افغانستان، سوریه و ترکیه سایر مقاصد صادراتی این شرکتها بوده است.

به گزارش« نبض فناوری» روح الله استیری در خصوص میزان صادرات شرکت های دانش بنیان در سال گذشته، گفت: آمار صادرات شرکتهای دانش بنیان در سالی که گذشت به دلیل بروز و ماندگاری پاندمی در نیمه اول سال شرایط خوبی نداشت. اما در نیمه دوم سال به نسبت توانست بخشی از روند و کاهشی خود را ترمیم کند.

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری با اشاره به آمار صادرات از نظر ریالی در سال ۹۹ افزود: آمار صادرات در سال گذشته کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار بوده که با توجه به پاندمی کرونا نسبت به سال ۹۸ کاهش داشته است.

وی با اشاره به حوزه‌های صادراتی در سال ۹۹ ادامه داد: حوزه‌هایی که بیشترین متقاضی را برای صادرات داشته به ترتیب مواد شیمیایی، دارو، مواد پلیمری و ماشین آلات صنعتی بوده است و بیشترین صادرات در بخش مواد شیمیایی بود.

استیری گفت: بیشترین صادرات دانش بنیان به کشور عراق با مبلغ به میزان ۱۵۲ میلیون دلار بوده و روسیه، افغانستان، سوریه و ترکیه سایر مقاصد صادراتی شرکتهای دانش بنیان بوده اند.
منبع: مهر

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناصر زیارتی
۱۹:۲۰ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۰
مفید بود
0
0
در یک شرکت دانش بنیان؛ پلتفرم شهر هوشمند طراحی شد
نیازمندیها