کد خبر: ۱۵۶۸۶
|
۰۹ فروردين ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۰
یک به روزرسانی اختیاری در ویندوز ۱۰ در دسترس است که مشکل چاپ در این سیستم عامل را برطرف می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، چاپگر‌ها از جمله مهم‌ترین تجهیزات رایانه‌ای هستند که مردم در منزل و اداره‌ها از آن استفاده می‌کنند. یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران پس از ارتقای ویندوز خود به ویندوز ۱۰ دچارش شدند این بود که این نسخه از ویندوز از چاپگر‌ها پشتیبانی نمی‌کرد و هنگام چاپ صفحه آبی میشد و چیزی چاپ نمی‌شد. اما شرکت مایکروسافت در حال تلاش برای حل مشکل استفاده از چاپگر‌های خاص رایانه در Windows 10 است. اگر کاربری با این مسئله سر و کار دارد، به روزرسانی تازه این شرکت به او این امکان می‌دهد تا دوباره بتواند از چاپگر استفاده کند.

به روز رسانی ویندوز ۱۰ مشکل چاپگر‌ها را حل می‌کند

حل مشکل چاپگرها به سادگی!

در یادداشت های منتشر شده درباره این به روزرسانی ، مایکروسافت می‌گوید که این مسئله فقط چاپگرهای خاصی را که از برخی برنامه‌ها استفاده می‌کنند تحت تأثیر قرار داده است . به نظر می‌رسد که این مشکل روی برخی از چاپگرهای Kyocera ، Ricoh و Zebra تأثیر بگذارد.

اگر این مسئله روی کار شما تأثیر گذاشته است، می‌توانید با رفتن به Settings> Update & Security> Windows Update و کلیک بر روی Check for Updates، به روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ را بارگیری کنید. مایکروسافت امیدوار است بعد از به روزرسانی، چاپگر و رایانه کاربران دوباره بتوانند باهم دوست باشند و مشکلی در چاپ پیش نیاید. این به روزرسانی برای نسخه‌های ویندوز ۱۰، ۱۸۰۳، ۱۸۰۹، ۱۹۰۹، ۲۰۰۴، 20H2 و 21H1 در دسترس است که آخرین نسخه آن فقط برای Windows Insiders در حال حاضر موجود است.

گفتنی است، مایکروسافت مرورگر قدیمی Edge را از این نسخه حذف و Edge مبتنی بر Chromium را جایگزین آن خواهد کرد. این منطقی است، زیرا پشتیبانی از Edge قدیمی در ۹ مارس ۲۰۲۱ پایان یافت. Edge جدید Microsoft به عنوان بخشی از Patch بعدی در تاریخ ۱۳ آوریل در دسترس خواهد بود.

منبع/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
پس از اقدامات تنبیهی علیه توئیتر؛ روسیه برای کاهش سلطه گوگل بر بازار دست به کار شد
نیازمندیها