کد خبر: ۱۵۷۹۶
|
۱۳ فروردين ۱۴۰۰ | ۲۱:۱۰
پس از دوازده سال واتساپ تبدیل به یکی از فعال‌ترین پیام‌رسان‌های فوری در جهان شده ‌است که در این خبر با چند ویژگی پنهان آن آشنا می‌شوید.

به گزارش «نبض فناوری»، دوازده سال پس از اولین ظهور اپلیکیشن واتس آپ در سال ۲۰۰۹، این نرم‌افزار تبدیل به یکی از فعال‌ترین پیام رسان‌های فوری در جهان شده است و در این مدت، این پلتفرم متعلق به فیس بوک، ویژگی‌های زیادی را برای مرتبط کردن میلیون‌ها کاربر، راه‌اندازی کرده‌است. مجله «اینترپرنیور» لیستی از ویژگی‌های پنهان این اپلیکیشن را منتشر کرد که بسیاری از کاربران از آن‌ها بی‌اطلاعند و می‌توانند بلافاصله مورد استفاده قرار گیرند، از جمله:

پیام‌های موقت، دلخواه و ناخوانده

از جمله این ویژگی‌ها، سرویس «پیام‌های موقت» است که پیام برای حفظ محرمانگی و اطلاعات ارزشمند، شروع به «نابود کردن خود» کرده و بعد از مدتی، ناپدید می‌شود. این گزینه را می‌توان از طریق تماسی در داخل چت، با چند گزینه فعال کرد.
پیام‌های دلخواه و ترجیحی نیز وجود دارد. اگر می‌خواهید پیامی را نگه دارید، از ویژگی «مشخص کردن پیام‌ها» استفاده کنید. در اینجا می‌توانید با کلیک روی پیام، آن را ستاره دار کرده و عنوان دلخواه را برای این پیام انتخاب کنید.
اگر نمی‌خواهید پاسخ دادن به شخصی را فراموش کنید، فقط برای چند ثانیه روی چت کلیک کنید و گزینه «علامت گذاری به عنوان پیام ناخوانده» را انتخاب کنید.

چه زمانی پیام شما خوانده شده است؟

آیا می‌خواهید بدانید که پیام شما چه زمانی خوانده شده‌است؟ تنها کاری که باید انجام دهید، فشار دادن آن و حرکت دادن انگشت خود به سمت چپ است. همچنین می‌توانید از منوی سه نقطه، گزینه انتخاب اطلاعات را انتخاب کنید. در هر دو صورت، زمان ارسال، دریافت و خواندن پیام را خواهید دید.

پیام‌های صوتی

می‌توانید پیام‌های صوتی را قبل از ارسال از طریق این ترفند بررسی کنید که می‌تواند هنگام شروع ضبط صدا، مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که می‌خواهید آن را متوقف کنید، با فشار دادن دکمه ضبط، بلافاصله از برنامه خارج شوید. وقتی دوباره وارد مکالمه می‌شوید، می‌بینید که صدا ذخیره شده و می‌توانید آن را گوش داده، ارسال کرده یا حذف کنید.

این گزینه برای یافتن این که دقیقاً چه کسی پیام فرستاده، طراحی شده‌است. به لطف آهنگ‌های ویژه، زنگ سفارشی را می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. همه کاری که باید بکنید این است که به چت مربوط رفته، بر روی نام کلیک کنید، گزینه ای را جستجو کرده و آهنگ اعلان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

گفتنی است؛ واتساپ این روزها در حال آماده‌سازی ویژگی جدیدی است که مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت، زیرا در نوع خود بی نظیر است. این ویژگی تازه واتس آپ در راستای همپایی با دیگر اپلیکیشن‌ها چون تلگرام و فیس بوک است ولی زمان کلید خوردن رسمی آن در گوگل یا اپل استور هنوز مشخص نشده‌است.

منبع/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۰۷:۴۸ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰
بیگانگان چه چیزی ساختن ومسولان دولت ما هشت سال ملت را با برجام، بی فرجام، کرونای ساخته چین، وقرداد محرمانه تقسیم دریای خزر وقرداد محرمانه 25 ساله در مورد جنوب کشور سر کار گذاشت بدون عمران وابادی کشور بودجه را حیف ومیل کرد
33
22
۰۰۰
۱۴:۵۲ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
بیگانه بودن یعنی چی یا کلن هر کشور خارجی بیگانه س برای ملت ایران؟
۱۱:۱۲ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰
اره خیلی چیزای خوبیه ویژگی های دیگرواتساپم بزارید همین طور بیشترمال سارا نیکا نه چیزای چرت به نظر من همه یا ویژگی وات یا سارا نیکا اینجوری با حال تر سارا نیکا دو قسمت نبودن نوشتن ابروی پایتخت رفت چه برسه یه فصل نباشن
27
16
ناشناس
۱۷:۰۲ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
حرفات به این چه ربطی داشت
ناشناس
۰۲:۰۸ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
چ ربطی به رنگ ورزش داشت وقتی سرکلاس تاریخ هستی
زینب
۱۴:۵۸ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰
اوکی
7
11
ناشناس
۱۷:۱۱ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰
همشونو میدونستم
28
7
ناشناس
۱۷:۰۲ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
منم
Z
۱۷:۱۲ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
دقیقا منم
امیر
۰۱:۳۹ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
پیام صوتی رو خودم قبلا کشف کرده بودم
27
9
ناشناس
۱۱:۰۷ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
من ۳ سال میشه
ابوالقاسم پورعلی
۱۰:۵۱ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
آیا می‌توان مطمئن بود که پیام‌ها وکلیپها بدست سازمان‌های امنیتی نمی‌رسد ویا مطالب حک نمیشود
2
1
ناشناس
۱۲:۲۸ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
وانس اپ خیلی خوب است.
1
4
آرتین غفاری
۱۳:۲۰ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
همه اینا رو از قبل می دونستم
ببینید خارجیا چی ساختن
بازم بگین مرگ بر آمریکا ⁦ಠ_ʖಠ⁩
4
2
ناشناس
۱۶:۳۲ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
من این چیا رو خیلی وقته میدونم
3
3
ناشناس
۱۷:۱۱ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
خود مرد هنر مندی .،،،،،!،.اینا که از اول بود پنهان هم نبود
2
3
آرش
۱۷:۵۳ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
چطور بدانیم چه کسی عکس ما را رفته و در پروفایل ما دیده است؟
7
3
ناشناس
۱۲:۲۶ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
نازانم
ناشناس
۱۹:۱۸ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
اوکی
1
3
حسن
۲۰:۲۷ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
سروش ،ایتا و شاد هم اینا رو داره
3
2
ناشناس
۰۰:۱۶ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
تازه فهمیدی ؟ ماشالا
2
2
ناشناسوک
۰۹:۲۹ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
الان دیگه هیچکس از خوده وات استفاده نمیکنه از یو واتس آپ یا جی بی واتس آپ همه ی عالم استفاده میکنند واتس آپ دیگه رفت قدیمی شد
1
4
پس از اقدامات تنبیهی علیه توئیتر؛ روسیه برای کاهش سلطه گوگل بر بازار دست به کار شد
نیازمندیها