کد خبر: ۱۵۹۰۴
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰
روسیه از تهدید برای مسدود کردن توییتر عقب نشست و اعلام کرد این پلتفرم شبکه اجتماعی تلاشها برای حذف محتوایی که مقامات این کشور غیرقانونی می دانند را سرعت بخشیده است.

به گزارش «نبض فناوری»، سازمان دیده بان اینترنت روسیه (روس کومنادزور) در بیانیه ای اعلام کرد توییتر در اول آوریل یک کنفرانس ویدیویی با رگولاتورهای روسیه داشت و اکنون محتوایی که به اشاعه فعالیت های غیرقانونی یا هرزنگاری می پردازند را با سرعت بیشتری حذف می کند.

این رگولاتور در اقدامی که نگرانی ها نسبت به تشدید کنترل اینترنت را برانگیخته بود، ماه گذشته سرعت دسترسی به محتوا در توییتر را کند و تهدید کرده بود اگر محتوای مورد نظر مقامات روسیه را حذف نکند، ظرف مدت یک ماه به طور کامل مسدود خواهد شد.

روس کومنادزور اعلام کرد کندی سرعت دسترسی به توییتر تا ۱۵ ماه مه ادامه خواهد داشت تا این سرویس شبکه اجتماعی فرصت حذف محتوای بیشتر را داشته باشد.

توییتر در این باره اظهارنظر نکرد اما پیش از این درباره تلاشها برای محدود کردن مکالمات آنلاین ابراز نگرانی و اظهار کرده بود اجازه نمی دهد پلتفرمش برای ترویج فعالیت های غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت روسیه فشار بر این شبکه اجتماعی را به دلیل پست هایی که به زندانی شدن الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین اعتراض داشتند، تشدید کرده است. فیس بوک، تلگرام، تیک تاک و گوگل همگی با تهدید جریمه در صورت عدم حذف محتوای درخواست شده از سوی مقامات روسیه روبرو هستند.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
کانسپت اورا Lightning Cat معرفی شد؛ یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱
نیازمندیها