کد خبر: ۱۵۹۲۰
|
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۲
در ۱۸ مرکز نوآوری مستقر در دانشگاه شهید بهشتی:
طرح "نوآ"ی دانشگاه شهید بهشتی که در جهت خلق شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در مراکز نوآوری دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های این دانشگاه از اسفند ماه ۱۳۹۹ آغاز شده بود به فاز دوم رسید.

به گزارش« نبض فناوری» در این مرحله منتورینگ و شتابدهی تیم ها به صورت حضوری از تاریخ ۱۵ فروردین تا ۲۵ اردیبهشت 1400 در مراکز نوآوری دانشکده/پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود. دورۀ منتورینگ در دو سطح تعریف شده است. سطح عمومی که مشتمل بر مباحث متمرکز بر حوزۀ تجاری سازی ایده و کسب و کار است؛ و سطح تخصصی که در این قسمت، با کمک مرکز نوآوری دانشکدۀ مربوطه، از اساتید و برجستگان علمی مرتبط با آن ایده استفاده شده است.

بدلیل پاندمی شیوع ویروس کرونا و در راستای رعایت الزامات بهداشتی تاریخ و ساعت جلسات منتورینگ هرتیم به تفکیک و بدون تداخل زمانی با دیگر تیم ها برنامه ریزی شده است و در هر جلسه ،مرکز نواوری دانشکده/پژوهشکده دراختیار تیم و منتور مربوطه قرار میگیرد تا با رعایت فاصله اجتماعی و با تعداد نفرات کم جلسات برگزار شود.

گفتنی است طرح "نوآ"، با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و ۱۸ مرکز نوآوری مستقر در این دانشگاه از ۱۳ اسفندماه 1399 آغاز به کار کرد. در فراخوان اولیه این رویداد بیش از ۲۰۰ تیم در این طرح شرکت کردند که بعد از داوری و ارزیابی، نیمی از این تعداد توانستند به رویداد "نوآ" راه یافتند.

تیم‌ها با شرکت در دورۀ منتورینگ تخصصی و عمومی یک چرخۀ شتابدهی بسیار فشرده و کپسولی را می‌گذرانند تا بتوانند به استانداردهای لازم برای دستیابی به یک استارت‌آپ موفق برسند. در نهایت تیم‌هایی که بتوانند این دوره را بگذرانند و شاخص‌های لازم را کسب کنند در فاز نهایی رویداد، در جلسه داوری که با حضور شخصیت‌های برجستۀ اکوسیستم نوآوری کشور در روز سوم خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، شرکت کرده و در صورت برگزیده شدن از حمایت‌های طرح نوآ بهره مند خواهند شد.

ارسال نظرات
پس از اقدامات تنبیهی علیه توئیتر؛ روسیه برای کاهش سلطه گوگل بر بازار دست به کار شد
نیازمندیها