کد خبر: ۱۵۹۸۳
|
۱۹ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۵
اطلاعات و تصاویری از خودروی بتمن با موتور Chevy V8 Power را مشاهده می‌کنید.

به گزارش «نبض فناوری»، مجموعه فیلم‌های بتمن در طول دوران سینمایی خودجایش را به بسیاری از بات موبایل‌ها داده است. خواه این فیلم  از مهمترین فیلم‌های اخیر کریستوفر نولن باشد یا نسخه اصلی تیم برتون، هر مثال در نوع خود خاص است. 

در حالی که اتومبیل‌های نمایشی واقعی مورد استفاده در فیلم‌ها بر اساس زیر بنای Chevy Impala ساخته شده بودند، این ماکت در حدود یک فورد موستانگ ۱۹۶۵ ساخته شده است. از مشخصات خاص این ماشین می‌توان به وضوح از یک شاسی اسکلت فضایی ساخته شده با پانل‌های بدنه فایبرگلاس متصل شده است و عرض۶ فوت نیز اشاره کرد.

مشخصات خودروی بتمن

جدای از درب کشویی مخصوص برای ورود به کابین خلبان، تمام اجزای داخل آن بسیار سودمند هستند چرا که بیشتر آن‌ها مخصوص اتومبیلرانی هستند. در حالی که گفته می‌شود وسایل نقلیه اصلی فیلم توسط یک موتور جت توربین ۱۰ هزار اسب بخار (۷۴۵۷ کیلووات) رسیده و  قادر است به یک به منجنیق  با سرعت ۳۰۰ مایل در ساعت (۴۸۳ کیلومتر در ساعت) و بیشتر تبدیل شود، اما این ماشین کمی متفاوت است.

نمونه‌ای از این فیلم توسط یک موتور ۵.۷ لیتری شورولت V۸ ساخته شده است که تقریبا ۳۸۰ اسب بخار قدرت (۲۸۳ کیلووات) را تولید می‌کند. متأسفانه، البته به نظر می‌رسد ماشین دارای دو توربو است که هر دو از بیرون قابل مشاهده هستند، اما واقعی نیستند و به موتور متصل نیستند.

خوشبختانه، این خیلی مهم نیست، زیرا فرنی آنقدر خوش شانس بود که ماکت Batmobile را برای چند دور،  یک پیست کوچک برد. با یک پدال ترمز بلند و مبهم، هدایت وسیله نقلیه  حتی در سرعت‌های پایین  کاری کاملاً ترسناک به نظر می‌رسد. بعد از همه گفته‌ها و انجام‌ها، فرنی تجربه رانندگی را به همان اندازه سرگرم کننده و ترسناک توصیف کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
پس از اقدامات تنبیهی علیه توئیتر؛ روسیه برای کاهش سلطه گوگل بر بازار دست به کار شد
نیازمندیها