کد خبر: ۱۶۱۴۳
|
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ | ۲۰:۱۰
رانندگان آمازون از نصب دوربین ها در ون های ارسال محموله خود گله دارند. آنها علاوه بر نگرانی درباره حریم شخصی، نگران آن هستند که دوربین هر حرکتشان را تخلف به حساب آورد.

به گزارش «نبض فناوری»، بیزینس اینسایدر اعلام کرد، بسیاری از رانندگان آمازون ادعا می‌کنند تنهایی و استقلال حین انجام کار در جاده از مزایای این شغل هستند. اما به نظر می‌رسد این مزایا نیز تا چندی دیگر از بین می‌رود زیرا آمازون مشغول نصب دوربین‌های نظارتی در ون‌های تحویل مرسوله خود است. این دوربین‌ها رانندگی، حرکات دست و حتی حالات صورت رانندگان را ردیابی می‌کنند.

این دوربین‌ها که روی شیشه جلویی خودرو نصب می‌شود پس از هر گام اشتباه، هشدار صوتی ارسال می‌کند و رانندگان معتقدند ابزارهای مذکور دائماً مراقب آنها و نگران هستند در صورت ارسال هشدار این دوربین، از سوی شرکت تنبیه شوند.

یک راننده آمازون در ایالت اوکلاهما آمریکا می‌گوید: می‌ترسم بینی ام را بخارانم، می‌ترسم مو یا صورتم را تکان دهم. زیرا درباره آن هشدار دریافت می‌کنم.

از سوی دیگر برخی دیگر از رانندگان ادعا می‌کنند دوربین‌ها ممکن است در برخی موارد کارآمد باشند. اما آنها نیز نگران تأثیر این فناوری بر بهره وری شأن هستند و نگرانی‌هایی درباره رصد حرکاتشأن توسط دوربین دارند.

یکی از آنها می‌گوید: با وجود دوربین هیچ حریم خصوصی نخواهیم داشت و جایی برای اشتباه باقی نمی‌ماند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها