کد خبر: ۱۶۳۸۶
|
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۰
تعدادی از کارگران انبار آمازون در آلاباما و نیز اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا شکایتی را در مورد دخالت آمازون در انتخابات کارگری اخیر ارائه کرده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، سی ان بی سی اعلام کرد، در این شکایت شرکت آمازون به دخالت مستقیم در روند برگزاری انتخابات اخیر در میان کارگران خود در انبار این شرکت در آلاباما متهم شده است. موضوع این انتخابات شکل‌گیری اتحادیه کارگری در شرکت آمازون با هدف دفاع از حقوق کارکنان و کارگران این شرکت و پیوستن اتحادیه مذکور به اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا بوده است.

در ابتدای ماه جاری میلادی کارکنان و کارگران انبارهای شرکت آمازون در آلاباما همگی بر علیه شکل‌گیری اتحادیه خود و پیوستن آن به اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند که با توجه به سابقه نارضایتی گسترده این افراد از عملکرد مدیران شرکت آمازون و تضییع حقوقشان با شگفتی همراه بود.

اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا آمازون را متهم کرده که با تهدید و تطمیع کارکنانش جلوی رأی مثبت آنها را گرفته و شرایطی را در حین رأی‌گیری ایجاد کرده که باعث شده این انتخابات به شکلی آزاد و عادلانه برگزار نشود. در جریان این انتخابات کمتر از ۳۰ درصد از کارکنان و کارگران آمازون به نفع پیوستن به اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند.

نکته جالب اینکه شعب آمازون در کشورهای مختلف اروپایی، در اتحادیه‌های کارگری این کشورها حضور دارند. اما این روند در خود آمریکا طی نشده است. در شکایتی که در این زمینه تقدیم مقامات دولت فدرال آمریکا شده ۲۳ تخلف مدیران آمازون در روند رأی‌گیری تشریح شده است.

شرکت آمازون در بیانیه‌ای تمامی این اتهامات را رد کرده و اتحادیه فروشگاه‌های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا را به ارائه نادرست واقعیت‌ها به منظور پیشبرد دستور کار مدنظر خود متهم کرده است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها