کد خبر: ۱۶۳۹۷
|
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰
نوآوری و فناوری تنها راهی است که بازار واردات را در کشور از رونق می‌اندازد.

به گزارش« نبض فناوری» مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: با نوآوری و فناوری مساله واردات کنترل می‌شود. این موضوع باید به مساله راهبردی تبدیل شود.

وی افزود: در این خصوص با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شتاب‌دهنده‌های زیستی تشکیل و صندوق حمایتی به مبلغ ۹۰ میلیارد تومان ایجاد شد. ایران این قدرت را دارد که زیست فناوری را به دیپلماسی تبدیل کند.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین تاکید کرد: کاهش واردات باید دغدغه وزرای دولت شود. در این صورت توجه به نوآوری و فناوری افزایش می‌یابد.

قانعی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تنها حوزه‌ای که فاصله غنی و فقیر را کم می‌کند، عدالت اجتماعی را بالا می‌برد و طراز کشور را در سطح بین‌المللی افزایش می‌دهد، حوزه زیست‌فناوری است.

وی همچنین گفت: زیست فناوری اگر در حوزه سلامت و اقتصاد نقش داشته باشد، در دهه آینده در امنیت ملی نقش مهمی ایفا خواهد کرد. پس از کرونا این تفکر ایجـاد شـد کـه ممکن است در آینده حملات ویروسی و میکروبی صورت گیرد و این حوزه در این شرایط نقش برجسته‌ای خواهد داشت.

 

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها