کد خبر: ۱۶۴۱۲
|
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
گزارش شده که مایکروسافت تابستان امسال سرویس Cloud PC را راه اندازی می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، با سیستم ابری جدیدی که احتمالا در تابستان امسال راه اندازی می شود؛ شاید تقریباً از هر دستگاهی بتوانید به یک دسکتاپ مجازی ویندوز 10 دسترسی داشته باشید.

همراه با این خبر که ظاهرا مایکروسافت در حال کار روی فروشگاه جدیدی برای ویندوز 10 است؛ گزارشی در مورد سرویس Cloud PC  پیچیده شده است. بر اساس گزارش ZDNet، مایکروسافت در حال آماده سازی است تا به محض تابستان امسال، شاید در ماه ژوئن یا اوایل ژوئیه، سرویس مجهز به Azure را کلید بزند.

با استفاده از Cloud PC، ممکن است از راه دور به دسکتاپ ویندوز دسترسی داشته باشید و از نرم افزاری مانند Microsoft Office استفاده کنید. این ویژگی اگر مرتباً بین دستگاه های مختلفی جابجا شوید و بخواهید به همان دسک تاپ دسترسی داشته باشید، یا سیستم و اتصال اینترنت ضعیف دارید؛ می تواند گزینه خوبی باشد. شرکت ها می توانند سخت افزار پایه را راه اندازی کرده و شبکه های ویندوز 10 خود را با Cloud PC مدیریت کنند.

گزارش شده است که مایکروسافت این سرویس را به عنوان یک تجربه مدیریت شده مایکروسافت 365 به فروش می رساند و قیمت ناچیزی برای هر کاربر درنظر گرفته است. گزارش های قبلی نشان می دهد که Cloud PCبسته به نیاز پردازنده و حافظه، دارای رده های مختلفی برای قیمت گذاری خواهد بود.

اگر جدول زمانی گزارش شده در مورد راه اندازی Cloud PC دقیق باشد، این سرویس دقیقاً قبل از کنفرانس  Inspire مایکروسافت که قرار است در اواسط ماه جولای برگزار شود؛ فعال خواهد شد.

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها