کد خبر: ۱۶۴۲۶
|
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
توسط یک شرکت دانش‌بنیان تولید شد؛
مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان ایده پردازان نوآور بوتیا، از طراحی و ساخت دستگاه ساعت فرمان (تایم سوئیچ) در این شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: این دستگاه بدون نیاز به هیچگونه سنسوری جهت اندازه گیری میزان روشنایی محیط، می‌توان سیستم‌های روشنایی را با توجه به زمان طلوع و غروب خورشید و یا زمان قابل تعریف کنترل کرد.

عباس یزدان پناه مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان ایده پردازان نوآور بوتیا، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با بیان اینکه این شرکت در زمینه طراحی و تولید تجهیزات دستگاه‌های الکترونیکی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: این شرکت با بهره‌گیری از متخصصان برق و الکترونیک در حوزه‌های مختلف و استفاده از توانمندی‌های آن‌ها و با تعریف پروژه‌های مختلف توان متخصص خود را در راه پیشرفت علمی و تولید فن آوری در صنایع مختلف ایران به کار گرفته است.

وی از طراحی و ساخت دستگاه ساعت فرمان (تایم سوئیچ) در این شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: این دستگاه قابلیت تنظیم خروجی براساس طلوع، غروب و یا یک زمان قابل تعریف قدرت سوئیچ خروجی ۱۶آمپر ۲۲۰ولت صفحه نمایش گرافیکی ۱.۳ اینچ را دارد؛ که در صنایع مختلف کاربرد دارد.

یزدان‌پناه گفت: یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد، مدیریت در سیستم‌های کنترل روشنایی است. بوسیله تایم سوئیچ ساخته شده توسط این شرکت؛ بدون نیاز به هیچگونه سنسوری جهت اندازه گیری میزان روشنایی محیط، می‌توان سیستم‌های روشنایی را با توجه به زمان طلوع و غروب خورشید و یا زمان قابل تعریف کنترل کرد. کافیست شهر مورد نظر یا طول و عرض جغرافیایی منطقه مربوطه به سیستم داده شود؛ سپس سیستم به طور اتوماتیک برای هر روز ساعت طلوع و غروب را به وقت محلی محاسبه و براساس تنظیمات انجام شده سوئیچ خروجی را روشن یا خاموش می‌کند.

وی افزود: همچنین در حوزه کشاورزی نیز دستگاهی برای کنترل تحت فشار آب استفاده می‌شود. در سال جاری چند محصول جدید و ارتقای دستگاه‌های تولیدی در دستور کار است. هم اکنون ۴ نفر با این شرکت دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند.

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها