کد خبر: ۱۶۴۵۳
|
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۵
کانسپت اورا Lightning Cat معرفی شد؛
برند الکتریکی اورا (Ora) که زیرمجموعه کمپانی گریت وال چین محسوب می‌شود، از یک کانسپت عجیب و غریب با نام Lightning Cat (به معنای گربه رعد و برق!) در نمایشگاه خودروی شانگهای پرده‌برداری کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، آنچه که این اتومبیل کانسپت را مورد توجه رسانه‌های غربی قرار داده، شباهت زیاد آن با محصولات پورشه است. برقی بودن پیشرانه و شتاب صفر تا صد ۳.۵ ثانیه ای، مهمترین مشخصات فنی این پورشه چینی است که برگ تازه‌ای در کتاب قطور کپی برداری های صنعتی اژدهای زرد محسوب می‌شود.

یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱

در نگاه نخست به کانسپت Lightning Cat، بی‌تردید شباهت نمای جلوی آن با مدلی مثل پورشه ۹۱۱ جلب توجه می‌کند. البته برخلاف ۹۱۱، این مفهومی در کلاس سدان‌های کوپه یا کوپه‌های چهار درب قرار می‌گیرد. پس از کنار آمدن با نمای روبرویی، نوبت به خودنمایی رینگ‌های منحصر بفرد Lightning Cat می‌رسد. این رینگ‌ها با پره‌های منحنی خود جلوه‌ای خاص به مفهومی اورا بخشیده‌اند.

یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱

رنگ‌آمیزی دوگانه بدنه با خاکستری مات و برنزی متالیک دیگر ویژگی ظاهری جذاب کانسپت Lightning Cat به شمار می‌رود. در نمای عقب، این خودرو بی‌شباهت به فولکس واگن بیتل نیست، مخصوصا چراغ‌های آن که ساختاری بیضی‌شکل دارند. باله عقب فعال هم باز هم ۹۱۱ را در ذهن تداعی می‌کند!

یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱

در داخل کابین با فضایی مدرن و زیبا روبرو هستیم. در قسمت بالایی داشبورد یک نمایشگر عریض ایستاده نصب شده که برای مدیریت سیستم اینفوتینمنت کاربرد دارد. در زیر این نمایشگر و در محل تلاقی داشبورد و کنسول میانی یک نمایشگر عمودی دیگر به چشم می‌خورد. در پشت فرمان هم سه استوانه قرار دارند که به نظر می‌رسد درون هر کدام از آنها نمایشگری دیجیتال جا خوش کرده است.

یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱

در حالی که بخش زیادی از کابین با پوششی از قهوه‎ای روشن احاطه شده، دو صندلی حاضر در ردیف دوم دارای پوششی از قهوه‌ای تیره هستند و کنتراستی جالب بوجود آورده‌اند.

یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱

نیروبخش اورا Lightning Cat یک پیشرانه الکتریکی است که از دو موتور برقی تشکیل یافته و هر چهار چرخ را به حرکت وادار می‌کند. درباره مشخصات این پیشرانه حرفی به میان نیامده، اما سازنده می‌گوید نسخه نهایی زمان عرضه خواهد توانست در عرض فقط ۳.۵ ثانیه سرعت خود را به صد کیلومتر در ساعت برساند!

یک کپی چینی عجیب از پورشه ۹۱۱

منبع/ دیجیاتو 

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۱۶:۳۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
با این سرعت پیشرفتی که چین داره تا ده سال آینده دنیا رو قورت میده
7
3
دانشگاه امیرکبیر ابر کامپیوتر ساخت "سیمرغ" با رونمایی رییس‌جمهور آغاز به کار می‌کند
نیازمندیها