کد خبر: ۱۶۴۶۷
|
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۰
رومانی در حال تصویب لایحه‌ای است که امکان دارد شرکت هوآوی را از توسعه شبکه ۵G خود منع کند.

به گزارش «نبض فناوری»، جی‌اس‌ام‌آرنا اعلام کرد، هفته گذشته رومانی لایحه‌ای را تصویب کرد که ممکن است هوآوی را از چرخه توسعه شبکه 5G این کشور خارج کند. این موضوع مطابق با تفاهم نامه واشنگتن در سال ۲۰۱۹ است که هرگونه مشارکت هوآوی و رومانی را در آینده محدود می‌کند.

در لایحه رومانی لازم است کلیه فروشندگان شرکت کننده در عرضه 5G ، تحت کنترل دولت خارجی قرار نگیرند و دارای یک ساختار مالکیتی شفاف و تحت یک رژیم قانونی باشند که اقدامات شفاف شرکت‌ها را اعمال کنند. این لایحه هنوز در مجلس تصویب نشده است و باید طی چند هفته آینده این اتفاق رخ دهد.

دردسرهای هوآوی برای عرضه شبکه ۵G به رومانی

اینترنت 5G چیست؟

اینترنت 5G در واقع یک پیشرفت چشمگیر و ستودنی است. این فناوری که به ترجمه تحت‌اللفظی "نسل پنجم اینترنت" نام دارد عنوانی خلاصه شده از Fifth Generation است. فناوری اینترنت همراه نسل پنجم از اواخر سال ۲۰۱۸ عرضه شد، اما امسال با شیوع ویروس کرونا و گسترش شایعات بیشتر از همیشه سر زبان‌ها قرار گرفت.

باید اظهار داشت که اینترنت همراه نسل پنجم تنها به دلیل افزایش سرعت و توطئه‌ها مورد توجه قرار ندارد؛ مهم‌ترین نکته در رابطه با 5G توسعه فناوری هوشمندسازی شهری است و با کمک نسل جدید اینترنت حالا بسیاری از گجت‌های مختلف می‌توانند همواره به اینترنت متصل شوند و مسیری جدید در دنیای فناوری را آغاز کنند.

سرعت اینترنت 5G

اینترنت 5G در بهترین حالت ۱۰ گیگابایت بر ثانیه سرعت دارد. این فناوری ۱۰ الی ۱۰۰ درصد سریع‌تر از نسل پیشین خود عمل می‌کند. علت این سرعت بالا استفاده صحیح از پهنای باند و میزان مناسب فرکانس ارسال شده است. شرایط اعمال شده روی این فناوری باعث می‌شود کیفیت اینترنت افزایش پیدا کند و همچنین گنجایش آن گسترش یابد.

منبع/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها