کد خبر: ۱۶۴۷۲
|
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
گوگل بالاخره تصمیم نهایی را برای تغییر سایت خود گرفت و پلتفرم گوگل سایت بزودی به روز خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، پلتفرم ساخت وب سایت قدیمی Google Sites منسوخ می‌شود و به کاربران تا ۱ سپتامبر فرصت داده می‌شود تا به پلتفرم جدید گوگل مهاجرت کنند.

سرویس Google Sites برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد و با استفاده از فناوری JotSpot (یک سرویس میزبانی که غول جستجو در سال ۲۰۰۶ خرید)، ساخته شد. کاربران در ابتدا مجبور بودند نام دامنه خود را خریداری کنند، اما گوگل در اواخر همان سال خدمات ساخت وب سایت جدید خود را به صورت کامل رایگان کرد.

پس از هشت سال، پلتفرم Google Sites نیاز به تازه سازی داشت و این شرکت از راه اندازی Google Sites جدید در سال ۲۰۱۶ خبر داد. ساخت وب سایت رایگان با کشیدن و رها کردن و خدمات میزبانی وب در دسترس کاربران قرار گرفت.

مهلت گوگل به کاربران Google Sites برای انتقال به پلتفرم جدید

اما اخیرا شرکت گوگل در قالب یک ایمیل، به کاربران خود اطلاع داده است که به پشتیبانی از این سرویس خاتمه می‌دهد و سایت‌هایی که می‌خواهند قابل مشاهده باشند، لازم است تا از سرویس جدید گوگل سایت برای تبدیل و بازنشر استفاده کنند.

تبدیل سایت‌های قدیمی به سایت‌های جدید با Google Sties

گوگل همچنین اعلام کرد که هر محتوایی که در سایت‌های قدیمی ارسال شود، دیگر تا ۱ ژانویه ۲۰۲۲ قابل مشاهده نخواهد بود و از ۱۵ مه ۲۰۲۱ هم امکان ایجاد وب سایت جدید در سازنده قدیمی گوگل سایت فراهم نخواهد بود. گوگل برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ در یک پست وبلاگی فاش کرد که سرویس جدید جایگزین سایت‌های قدیمی خواهد شد.

برای کمک به کاربران در روند انتقال، گوگل یک ابزار کمکی به نام Classic Sites Manager برای تبدیل سایت‌های قدیمی موجود به Google Sites جدید به عنوان پیش نویس‌های منتشر نشده ایجاد کرده است. از دیگر قابلیت‌های Classic Sites Manager همچنین می‌توان به بایگانی سایت‌های قدیمی و حذف سایت‌هایی که دیگر نیازی به آن‌ها نیست، اشاره کرد.

در حالی که گوگل یک مهلت برای مهاجرت سایت‌های قدیمی تعیین کرده است، اگر کاربران هیچ اقدامی انجام ندهند، همه سایت‌های قدیمی در یک حساب گوگل به طور خودکار به عنوان بایگانی بارگیری و در گوگل درایو ذخیره می‌شوند و با پیش نویس در سیستم عامل جدید Google Sties جایگزین می‌شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد: ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات کشور
انتقاد سازمان نصر به نامه قالیباف: مسدود سازی صرافی‌های رمزارز تاثیر معکوس دارد
با استفاده از ابزار هوش مصنوعی؛ تعمیر ساختمان ها آسانتر می شود
نیازمندیها