کد خبر: ۱۶۵۰۳
|
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۰
رئیس مرکز مدیریت فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند ضمن اعلام اقدامات انجام شده در سال گذشته، برنامه امسال این مرکز را نیز بیان کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، علی عبدالهی اظهار کرد: سال گذشته معادل ۲۵ پروژه در راستای توسعه دولت الکترونیک و اقتصاد هوشمند عملیاتی شد و در ارزیابی دولت الکترونیک نیز وزارت اقتصاد رتبه نهم را کسب کرد.

وی افزود: خزانه داری الکترونیک و سامانه مدیریت بدهی و تسویه اسناد خزانه در سال گذشته به سرانجام رسید و در زیر مجموعه‌های وزارتخانه نیز پروژه‌هایی چون پنجره واحد خدمات مالیاتی، دریافت کد یکتا برای بیمه، استفاده از تجهیزات هوشمند برای ردیابی و ارزشیابی کالاها، سجام و توزیع سود سهام به صورت الکترونیکی محقق شد.

رئیس مرکز مدیریت فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند ادامه داد: امسال هم مبتنی بر سند اقتصاد هوشمند، به زیر مجموعه‌های وزارت اقتصاد نامه زده شده که پروژه و طرح‌های خود را اعلام کنند تا برنامه اجرایی شکل بگیرد. هدف در سال گذشته این بود که بخش‌هایی که به سمت الکترونیک شدن حرکت نکردند را به این سمت ببریم و امسال سعی می‌شود تا به سمت هوش تجاری و بیگ دیتا حرکت کنیم و از فناوری‌های هوش مصنوعی استفاده کنیم.

عبدالهی بیان کرد: در این زمینه مطالعاتی را مبنی بر بکارگیری بلاکچین‌ در زیر مجموعه‌های وزارتخانه ِآغاز شده که می‌خواهیم با دو مرکز بزرگ در این زمینه، تفاهم نامه امضا و به این سمت حرکت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پنجره واحد فرصت سرمایه گذاری گفت: پنجره واحد برای کل متقاضیان داخل کشور و ذی نفعان خارجی است که تمامی فرصت‌های سرمایه گذاری در سطح ملی و فراملی را به صورت مکانیزه در اختیار افراد قرار می‌دهد. اطلاعاتی چون ابعاد پروژه، مشخصات فنی پروژه، میزان سرمایه مورد نیاز و سایر اطلاعات در فرم‌های مربوطه این پنجره قرار می‌گیرد و امکان مقایسه و جست‌وجو فرصت سرمایه گذاری براساس معیارهای دیگر و درخواست سرمایه گذاری را نیز فراهم می‌کند.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اجرا می شود؛ بررسی تغییرات ژنومیکی و ساختار جمعیتی گوسفندان ایران
رییس دانشگاه امیرکبیر در مراسم افتتاح ابررایانه "سیمرغ" اعلام کرد راه اندازی "سیمرغ" با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران: جعبه ابزار را برای دستگاه‌های دولتی ساخته‌ایم
محمدجواد آذری‌جهرمی: «سرِکار گذاشتن یا ایجاد کار»
انجمن واردکنندگان موبایل: موبایل به کف قیمت رسید
نیازمندیها