کد خبر: ۱۶۵۵۳
|
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۴
در راستای گسترش بازار محصولات دانش‌بنیان؛
یک شرکت دانش‌بنیان با ایجاد پایگاه صادراتی در سه کشور گرجستان، قرقیزستان و سوریه محصولات خلاق و دانش‌بنیان را به این سه کشور صادر کرد.

به گزارش« نبض فناوری» محسن مختاری مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان، شرکت ژرفاپژوهان علوم نو گفت: در ابتدای تشکیل این شرکت، به صورت تخصصی در حوزه تبادل فناوری محصولات دارای فناوری پیشرفته فعالیت کردیم. پس از 10 سال فعالیت و کسب تحربه، فعالیت‌هایمان را به شکلی متمرکز‌تر و تخصصی پیگیری کردیم.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان، شرکت ژرفاپژوهان علوم نو، در ادامه افزود: پس از طی این دوره به صورت تخصصی وارد حوزه صادرات محصولات فناورانه، خلاق و دانش‌بنیان شدیم. در ابتدا با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری 2 پایگاه صادراتی در کشورهای گرجستان و قرقیزستان تاسیس کردیم. مرکز صادراتی تاسیس شده در گرجستان در 400 متر مربع و مرکز قرقیزستان در 2000 متر تاسیس شد.

این فعال دانش‌بنیان، با اشاره به اهمیت نقش صادرات در توسعه محصولات و شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، ادامه داد: در این کشورها، از تجار دعوت می‌کردیم تا پس از بازدید از محصولات ایرانی، با مزیت‌ها و قیمت آن آشنا شوند. سپس جلسات تخصصی‌تر برگزار می‌شود و در نهایت قرارداد فروش و صادرات منعقد می‌شد.

مختاری با اشاره به فعالیت‌های صادراتی شرکت، افزود: با توجه به تجربه کسب کرده در ادامه صادرات را با سرمایه‌گذاری درهم آمیختیم و بر روی محصولات فناورانه صادراتی سرمایه‌گذاری کردیم. در واقع در ابتدا یک ارزیابی از شرکت انجام می‌دهیم تا ببینیم که محصول شرکت، قابلیت صادرات دارد یا خیر. پس از آن، مطالعات بازار آغاز می‌شود تا میزان استقبال بازار صادراتی از این محصول بررسی شود و یک نیاز سنجی صورت گیرد.

وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری یک مرکز صادراتی در شهر حلب سوریه تاسیس کرده‌ایم. بی‌شک در این کشور، ظرفیت بسیار قابل توجهی برای محصولات ایرانی وجود دارد. شرکت‌های خلاق، فناور و دانش‌بنیان می‌توانند با معرفی کالاهای خود به شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، برای توسعه صادرات، ماموریت یافته‌اند، بازارهای خود را توسعه ببخشند.

ارسال نظرات
در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اجرا می شود؛ بررسی تغییرات ژنومیکی و ساختار جمعیتی گوسفندان ایران
رییس دانشگاه امیرکبیر در مراسم افتتاح ابررایانه "سیمرغ" اعلام کرد راه اندازی "سیمرغ" با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران: جعبه ابزار را برای دستگاه‌های دولتی ساخته‌ایم
محمدجواد آذری‌جهرمی: «سرِکار گذاشتن یا ایجاد کار»
انجمن واردکنندگان موبایل: موبایل به کف قیمت رسید
نیازمندیها