کد خبر: ۱۶۵۵۶
|
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰
در همکاری محققان دانشگاه‌های "تهران"، "کرنل" و "ییل" صورت گرفت
در همکاری مشترک محققان دانشگاه تهران، دانشگاه‌های کرنل و ییل و شرکت اینفوسیس، یک سیستم سنتز برای شبکه‌های مبتنی بر نرم‌افزار طراحی و پیاده‌سازی شد.

به گزارش« نبض فناوری» یکی از چالش‌های مهم صنعتی در طراحی سیستم عامل برای شبکه‌های کامپیوتری، مدل کردن یک سیستم مجرد بر روی سوئیچ‌های گوناگون سخت‌افزاری است. این مدلسازی تاکنون توسط مهندسان شبکه به‌صورت غیرخودکار، دستی و با صرف هزینه و زمان بالا انجام می‌شد.

حسین حجت، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران با دانشگاه‌های کرنل و ییل و شرکت اینفوسیس در طراحی و پیاده‌سازی یک سیستم سنتز برای شبکه‌های مبتنی بر نرم‌افزار همکاری کرده است.

در این پژوهش مشترک، ابزاری جدید بر مبنای الگوریتم‌های سنتز نرم‌افزار برای انجام این کار به‌صورت خودکار طراحی شده است. جهت تست این ابزار در شبکه‌های صنعتی، بنیاد شبکه‌های باز (ONF) به‌عنوان یکی از همکاران پروژه داده‌های واقعی سیستم‌های خود را به اشتراک گذاشت. بعد از چند ماه کار بر روی داده‌های صنعتی، ابزار طراحی شده توانست معیارها و استانداردهای صنعتی را کسب کند. در حال حاضر نیز مهندسان شرکت اینفوسیس در حال گسترش ابزار برای استفاده در تولیدات آینده این شرکت هستند.

به نقل از دانشگاه تهران، این همکاری که از بهار سال ۱۳۹۸ آغاز شده بود، بعد از نزدیک دو سال کار و پژوهش مشترک امسال در کنفرانس سیستم‌های شبکه (NSDI 2021) ارائه شد.

ارسال نظرات
در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اجرا می شود؛ بررسی تغییرات ژنومیکی و ساختار جمعیتی گوسفندان ایران
رییس دانشگاه امیرکبیر در مراسم افتتاح ابررایانه "سیمرغ" اعلام کرد راه اندازی "سیمرغ" با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران: جعبه ابزار را برای دستگاه‌های دولتی ساخته‌ایم
محمدجواد آذری‌جهرمی: «سرِکار گذاشتن یا ایجاد کار»
انجمن واردکنندگان موبایل: موبایل به کف قیمت رسید
نیازمندیها