کد خبر: ۱۶۶۰۷
|
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۱
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شده است با ارائه خدمات آزمایشگاهی بین‌المللی خدمات خود را به کشورهای ترکیه و آذربایجان صادر کرد.

به گزارش« نبض فناوری» بیژن جهانبخشی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت با تأسیس یک آزمایشگاه انجام تست‌های پیشرفته آغاز به کار کرده است. محصولاتی در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، رادیو، مخابرات، برق و الکترونیک در این آزمایشگاه مورد آزمون قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان افزود: شرکت‌های مختلف، ادارات و نهادهای ناظر دولتی این محصولات را برای بررسی در این واحد، مورد آزمون و بررسی قرار می‌دهند. علاوه بر این، گاهی محصولات دانش‌بنیان یا محصولاتی با فناوری بالا که برای آن استاندارد خاصی تعریف نشده است، به ما ارجاع داده می‌شود تا ضمن انجام آزمون، برای این محصول استاندارد تعریف شود.

این فعال دانش‌بنیان، ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد فرایندهای انجام آزمون‌های فنی، گفت: برخی شرکت‌ها نیاز دارند که محصول آنها در سطح بین‌المللی مورد شناسایی و تأیید قرار گیرد. به همین دلیل گواهینامه‌ها و استانداردهای لازم را اخذ کرده‌ایم تا در سطح بین‌المللی بتوانیم آزمون‌ها و آزمایش‌های لازم را روی محصولات مختلف انجام دهیم.

وی ادامه داد: بدین واسطه سطح کیفیت و کارایی این سازمان‌ها از جنبه‌های مختلف، مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: برای مثال یک شرکت انگلیسی که توسط ایرانیان مقیم آن کشور محصولات فناورانه تولید می‌کند، در حال مذاکره با ما برای استفاده از خدمات آزمایشگاه است. شرکت‌هایی از ترکیه نیز محصولات خود را جهت انجام تست‌های استانداردسنجی به ما ارائه کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: از سوی یک نهاد دولتی در کشور آذربایجان دعوت شده‌ایم تا در آن کشور نیز یک واحد آزمایش سطح فناوری و استانداردسنجی محصولات مختلف را ایجاد کنیم. امیدوار هستیم تا در آینده نزدیک، صادرات خدمات فنی و مهندسی، بیشتر داشته باشیم.

ارسال نظرات
رییس دانشگاه امیرکبیر در مراسم افتتاح ابررایانه "سیمرغ" اعلام کرد راه اندازی "سیمرغ" با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران: جعبه ابزار را برای دستگاه‌های دولتی ساخته‌ایم
محمدجواد آذری‌جهرمی: «سرِکار گذاشتن یا ایجاد کار»
انجمن واردکنندگان موبایل: موبایل به کف قیمت رسید
نیازمندیها