کد خبر: ۱۶۶۲۱
|
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۸
در راستای ایجاد ۲۴۰ فرصت شغلی؛
۵ پروژه برای افزایش کیفیت محصولات تولیدی کشاورزی اجرایی می‌شود تا ۲۴۰ فرصت شغلی ایجاد شود.

به گزارش« نبض فناوری» ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت‌های خود را اجرای کامل و دقیق برنامه تولید محصولات سالم و گواهی شده کشاورزی قرار داده است. فرآیندی که با هدف تولید محصولات سالم و ایجاد اطمینان از سلامت محصولات تولید شده در مشتریان و مصرف کنندگان اجرایی می شود.

این کار نیازمند یک ساختار درست و علمی کنترل و نظارت است تا به کمک آن گواهی سلامت برای این محصولات صادر و فرآیند رهگیری آنها بر اساس استانداردهای جهانی میسر شود. ستاد توسعه زیست فناوری نیز با توجه به اهمیت این موضوع در تلاش است تا چنین فرآیندی را در کشور اجرایی کند. بر همین اساس نیز 5 پروژه ملی تعریف کرده است تا گام‌هایی مثبت در این راستا برداشته شود.

استقرار پلتفرم زنجیره تولید محصولات سالم کشاورزی یکی از این برنامه‌ها است که طی 5 سال برای 100 نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد. پروژه دیگر برنامه رتبه بندی محصولات اساسی کشاورزی با اولویت گندم است که قرار است 5 سال آینده برای کشور 50 شغل ایجاد کند.

برنامه رتبه بندی محصولات اساسی کشاورزی با اولویت ذرت نیز برنامه بعدی است که پیش‌بینی شده اجرای آن 30 شغل پایدار در کشور به وجود آورد. در این پروژه‌های ملی برنامه رتبه بندی محصولات اساسی کشاورزی برای صیفی جات نیز گنجانده شده است. طرحی با اشتغالزایی 30 نفره طی 5 سال آینده.

همچنین طرح رتبه بندی میوه‌ها نیز در این پروژه‌ها دیده شده که اجرای آن طی 5 سال برای 30 نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد. قرار است عملیاتی شدن این طرح‌ها منجر به افزایش تاب آوری در کشور شود.

ارسال نظرات
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها