کد خبر: ۱۶۶۶۹
|
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۷
با حضور تیم های منتخب در چرخه شتابدهی فشرده و کپسولی:
رییس مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره ره اینکه جلسات منتورینگ نوآ با ۷۸ تیم در دو سطح تخصصی و کسب و کار درحال برگزاری است، گفت: تاکنون ۵ دانشکده کامپیوتر، علوم زیستی، اقتصاد، پژوهشکده علوم شناختی و پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی با ۱۷ تیم در ۳۹ جلسه، منتورینگ خود را به پایان رسانده اند.

به گزارش« نبض فناوری» طرح "نوآ" که از اسفندماه 99 با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و ۱۸ مرکز نوآوری مستقر در این دانشگاه کار خود را آغاز کرده به نیمه راه خود رسیده و در چرخه شتابدهی بسیار فشرده و کپسولی قرار دارد تا تیم های راه یافته به دوره های منتورینگ تخصصی و عمومی بتوانند به استانداردهای لازم برای دستیابی به یک استارت‌آپ موفق برسند.

به گفته علی اصغر سعدآبادی عضو هیات علمی و رییس مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی جلسات منتورینگ نوآ با ۷۸ تیم در دو سطح تخصصی و کسب و کار درحال برگزاری است که تاکنون ۵ دانشکده کامپیوتر، علوم زیستی، اقتصاد، پژوهشکده علوم شناختی و پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی با ۱۷ تیم در ۳۹ جلسه، منتورینگ خود را به پایان رسانده اند.

وی افزود: تعداد ۷۱ جلسه منتورینگ تخصصی برای تیمها تعیین شده است که از این تعداد ۵۷ جلسه برگزار شده است، همچنین تعداد ۷۶ جلسه منتورینگ کسب و کار برای تیم ها برنامه ریزی شده است که تاکنون ۴۶ جلسه آن با ۷ منتور حوزه کسب و کار برگزار شده و مابقی جلسات در حال برگزاری است.

سعدآبادی با اشاره به اینکه ۱۰۳ جلسه از ۱۴۷ جلسه منتورینگ برنامه یزی شده در دوره نوآ برگزار شده است، ادامه داد: بعد از اتمام دوره منتورینگ در چهارروز جلسات pretest نوآ از تاریخ ۲۶ اردیبهشت تا ۲۹ اردیبهشت برای سنجش طرح ها و رد یا قبول آنها برای ورود به demoday نوآ با حضور مسئولان و روسای مراکز نوآوری در تاریخ و ساعت های مقرر شده هر دانشکده/پژوهشکده بصورت مجازی برگزار خواهد شد، تیمهایی که طرحشان رد شوند از این دوره حذف خواهند شد و تیمهایی که طرحشان پذیرفته شود به Demoday راه پیدا کرده و برای ارائه به سرمایه گذار و جذب سرمایه آماده خواهند شد.

وی اظهار کرد: در نهایت تیم‌هایی که بتوانند این دوره را بگذرانند و شاخص‌های لازم را کسب کنند در فاز نهایی رویداد و در جلسه داوری که با حضور شخصیت‌های برجستۀ اکوسیستم نوآوری کشور در روز سوم خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، شرکت کرده و در صورت برگزیده شدن از حمایت‌های طرح نوآ بهره مند خواهند شد.
رییس مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی در پایان اعلام کرد: به تیم برتر طرح نوآ مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.

گفتنی است طرح نوآ با تاکید بر ایجاد انگیزه، نشاط، هم افزایی، آموزش و مشاوره نوآوران و کارآفرینان در جهت خلق شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در مراکز نوآوری دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان و خلاق و پذیرش تیم‌های نوآور دانشجویی و تیم‌های فناور با تکیه بر این مهم است. در این راستا ایده‌های ارائه شده طی سه مرحله بررسی می‌شوند .

ارسال نظرات
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها