کد خبر: ۱۶۷۵۶
|
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
سلسله تور های ویدئویی ایستگاه فضایی؛
پیاده روی فضایی یکی از بخش های جذاب فعالیت فضانوردان در ایستگاه فضایی است. دید زمین از بالای ایستگاه فضایی برای آنان تجربه منحصر به فردی را ایجاد می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، ناسا و شرکای جهانی آن در حال آماده سازی برای جشن 20 سال زندگی مداوم انسان در فضا پس از اولین شب اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در نوامبر 2000 هستند. این سازه اعجاب مهندسی انسان در حال چرخش بالای زمین در ارتفاع حدود 250 مایلی است. تاکنون میزبان 240 نفر از 19 کشور و بیشتر اقامت فضانوردان حدود شش ماه بوده است. بنابراین اعضای خدمه واقعاً چگونه در ایستگاه مداری زندگی و کار می کنند؟ برای ارائه برخی از بینش ها، خبرنگار نبض فناوری بهترین فیلم های ساخته شده توسط خود فضانوردان طی 20 سال گذشته را جمع آوری کرده که بسیاری از جنبه های مختلف زندگی در ISS را برجسته می کند و به تدریج منتشر خواهد شد.

برخی از فضانوردان در ایستگاه فضایی باید یک فعالیت فوق العاده ای انجام دهند که به عنوان راهپیمایی فضایی شناخته می شود. پیاده روی فضایی که هر کدام معمولاً بین پنج تا هشت ساعت به طول می انجامد، برای کارهای اساسی نگهداری در فضای خارجی ایستگاه ضروری است؛ اما همچنین می تواند برای انجام آزمایش های فضایی یا آزمایش تجهیزات جدید مورد استفاده قرار گیرد. اولین بار در سال 1965 هنگامی اد وایت کپسول Gemini 4 خود را برای مدت 20 دقیقه ترک کرد  و اولین پیاده روی فضایی خود را ثبت کرد. در این ویدئو راهپیمایی فضایی سال 2017 دیده می شود.

 

ارسال نظرات
دانشگاه امیرکبیر ابر کامپیوتر ساخت "سیمرغ" با رونمایی رییس‌جمهور آغاز به کار می‌کند
نیازمندیها