کد خبر: ۱۶۷۹۵
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۶
تولید فرآورده‌های ایران‌ساخت در حوزه گیاهان دارویی و معطر یکی از بسترهای صادراتی و تعامل تجاری و فناورانه با دیگر کشورها است.

به گزارش«نبض فناوری»، کشور سوریه از گذشته تا اکنون، یکی از کشورهای مهم و راهبردی برای ایران محسوب می‌شود که با آغاز دوره بازسازی اقتصادی، ایجاد خانه‌های خلاق، صادرات و مراکز نوآوری، تعامل فناورانه این دو کشور اهمیتی مضاعف پیدا کرده است.

یکی از زمینه‌های جدی تعامل اقتصادی ایران و سوریه حوزه گیاهان دارویی و معطر شامل داروسازی گیاهی، آرایشی-بهداشتی، صنایع غذایی، طعم و رایحه، عطر و دیگر فرآورده‌های طبیعی است

در همین راستا، شرکت آرومد پس از برگزاری موفقیت آمیز وبینار «آشنایی با بازار و صنعت گیاهان دارویی و معطر در سوریه» و استقبال مخاطبان، برنامه اعزام هیات تجاری به این کشور را با محوریت نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس 2021 دمشق در دستور کار خود قرار داده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کشور برای شرکت در این رویداد از حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار خواهند بود.

این رویداد با هدف محوری معرفی توانمندی‌های ایران در حوزه‌های یادشده برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان ضمن بازدید از نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس 2021 دمشق با حضور در نشست‌های تجاری، محصولات و توانمندی‌های فناورانه‌شان را به همتایان خود در حوزه کسب‌وکار سوریه ارائه می‌کنند.

فعالان فناور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق همچنین از این فرصت برخوردارند که ضمن بازدید از شرکت‌های مطرح سوری در بخش گیاهان دارویی و معطر، از مراکز مهم اقتصادی و صنعتی سوریه بازدید کنند.

این اعزام، 29 خرداد سال جاری انجام می‌شود و تا 3 تیرماه ادامه خواهد داشت که شرکت‌های دانش‌‌بنیان و خلاق فعال در بخش گیاهان دارویی و معطر، تولیدکنندگان اسانس و عصاره‌های گیاهی، صادرکنندگان فرآورده های گیاهان دارویی و معطر و تولیدکنندگان محصولات آرایشی-بهداشتی در آن حضور خواهند داشت.

علاقمندان به سرمایه‌گذاری در بخش گیاهان دارویی و معطر، پژوهشگران، محققان و عموم علاقمندان به بخش گیاهان دارویی و معطر می‌توانند تا 31 اردیبهشت سال جاری با مراجعه به آدرس اینترنتی رویداد آمادگی خود را برای حضور اعلام کنند.

ارسال نظرات
در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اجرا می شود؛ بررسی تغییرات ژنومیکی و ساختار جمعیتی گوسفندان ایران
رییس دانشگاه امیرکبیر در مراسم افتتاح ابررایانه "سیمرغ" اعلام کرد راه اندازی "سیمرغ" با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران: جعبه ابزار را برای دستگاه‌های دولتی ساخته‌ایم
محمدجواد آذری‌جهرمی: «سرِکار گذاشتن یا ایجاد کار»
انجمن واردکنندگان موبایل: موبایل به کف قیمت رسید
نیازمندیها