کد خبر: ۱۶۸۱۲
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۰
طی شبیه سازی ناسا؛
شبیه سازی فرایند برخورد سیارکی با زمین نشان داد دانش فنی فعلی برای متوقف کردن آن کافی نیست و سیارک فرضی در شرق اروپا با زمین برخورد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، بیزینس اینسایدر اعلام کرد، گروهی از کارشناسان سازمان‌های فضایی اروپایی و آمریکا آزمایشی به رهبری ناسا انجام دادند و طی یک هفته فرضیه‌ای را بررسی کردند. طی این فرضیه سیارکی از فاصله ۳۵ میلیون مایلی به سمت زمین نزدیک می‌شود و احتمالاً تا ۶ ماه دیگر با زمین برخورد می‌کند.

طی هر روز از این آزمایش، شرکت کنندگان به دانش بیشتری از اندازه سیارک، مسیر حرکت آن و احتمال برخورد آن با زمین دست یافتند. در مرحله بعد آنها با استفاده از دانش فنی خود بررسی‌هایی انجام دادند تا این سیارک را متوقف کنند.

در نهایت گروه به این نتیجه رسیدند که هیچیک از فناوری‌های فعلی زمین نمی‌تواند در بازه زمانی ۶ ماهه از برخورد یک سیارک فرضی با زمین جلوگیری کنند. در این شبیه سازی سیارک در شرق اروپا با زمین برخورد کرد.

در حال حاضر خطر برخورد هیچ سیارکی با زمین وجود ندارد.

اما حدود دو سوم سیارک‌هایی با عرض ۴۶۰ فوت یا بیشتر شناسایی نشده‌اند. سیارکی با این اندازه در صورت برخورد با زمین خرابی زیادی به بار می‌آورد. به همین دلیل ناسا و سازمان‌های فضایی دیگر سعی دارند برای چنین شرایطی آماده باشند.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۲۳:۲۴ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
هر چیزی که به زبان بیاید اتفاق میافتد.
0
0
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها