کد خبر: ۱۶۸۲۳
|
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰
عربستان سعودی با استخدام مشاورانی از گروه مشاوره بوستون آمریکا درصدد تاسیس یک مجموعه بومی و داخلی برای تولید خودروهای برقی و الکتریکی است.

به گزارش« نبض فناوری»، به نقل از بلومبرگ، عربستان قصد دارد زیرساخت های صنعت بومی تولید خودرو را در این کشور ایجاد کند و با توجه به تمرکز کشورهای غربی بر روی تولید خودروهای برقی در این زمینه نیز سرمایه گذاری قابل توجهی خواهد کرد.

عربستان سعودی در تلاش برای متنوع سازی منابع درآمدی خود است و قصد ندارد دیگر تنها به درامد ناشی از استخراج نفت وابسته باشد. اتکا به نفت در نقاط مختلف جهان رو به کاهش است و استفاده فزاینده از انرژی های تجدیدپذیر باعث شده تا در آینده میزان واردات نفت کشورهای مختلف کاهش یابد.

در عرصه خودروسازی نیز طی دو دهه آینده استفاده از خودروهای بنزین سوز و گازوئیل سوز منسوخ شده و خودروهای برقی خودران به تدریج جایگزین خواهند شد.

عربستان در سال 2018 مقداری از سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا را خریداری کرد و در سال های اخیر سرمایه گذاری گسترده ای بر روی شرکت خودروسازی لوسید به عمل آورده که در زمینه تولید خودروهای برقی با شارژ بالا فعال است و قصد دارد کارخانه ای در نزدیکی شهر جده نیز بسازد.
منبع: فارس

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۱۵:۵۷ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
مسئولان ایران در خواب هستند و غافل ز اینکه نفت دیگه کارش کم کم تمام هست،الان یک دانشمند کار میلیارها بشکه نفت را انجام می دهد
0
0
ناشناس
۰۸:۵۴ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
ما هم پرايد مي سازيم !!!!!!
0
0
پژوهشگاه فضای مجازی بررسی کرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در برابر دموکراسی
پیام رئیس رگولاتوری به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات رشد اشتغال‌آفرینی و توسعه فضای کسب‌وکار با ICT
مهمترین رویداد نوآوری کشور به میزبانی ناحیه نوآوری پردیس برگزار می شود اینوتکس ۲۰۲۱ از فردا آغاز به کار خواهد کرد
نیازمندیها