کد خبر: ۱۶۹۵۲
|
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰
شرکت دل تایید کرده که هزاران رایانه تولیدی این شرکت از سال 2009 به این سو دارای نقش امنیتی هستند و برای حل این مشکل وصله امنیتی عرضه کرده است.

به گزارش« نبض فناوری»، به نقل از ورج، دل دستورالعملی را نیز برای نصب وصله امنیتی تازه خود ارائه کرده است. آسیب پذیری یادشده که اولین بار توسط شرکت امنیتی سنتیل لبز شناسایی شد مربوط به یکی از درایورهای رایانه های اپل است که برای به روزرسانی مورد استفاده قرار می گیرند.

هکرها با سوءاستفاده از آسیب پذیری یادشده می توانند کنترل هسته اصلی ویندوز رایانه های افراد قربانی را در دست بگیرند. دل فهرستی از رایانه هایی که باید وصله امنیتی مذکور بر روی آنها نصب شود را منتشر کرده که متشکل از بیش از 380 مدل است. از جمله مشهورترین این مدل ها می توان به ایکس پی اس 13 و 15 و نیز مدل های جی 3، جی 5 و جی 7 اشاره کرد که برای اجرای بازی های ویدئویی به کار می روند.

از بین این رایانه ها 200 مدل نیز قدیمی هستند و دل مدتهاست خدمات رسانی به آنها را متوقف کرده است. آسیب پذیری یادشده از مدتها قبل وجود داشته، اما شواهدی وجود ندارد که ثابت کند از آن برای سرقت اطلاعات کاربران سوءاستفاده شده است.
منبع: فارس

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها