کد خبر: ۱۶۹۸۱
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۰
شرکت‌های دانش بنیان کشورمان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، در نمایشگاه شبکه، انرژی و شهر هوشمند ترکیه حضور خواهند داشت.

به گزارش «نبض فناوری»، حضور چشمگیر شرکت‌های دانش بنیان کشورمان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران در نمایشگاه شبکه، انرژی و شهر هوشمند ترکیه با هدف صادرات خدمات فنی و مهندسی صورت می‌گیرد.

هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند ترکیه با حضور کشور‌های مختلف جهان برگزار خواهد شد که یکی از بخش‌های مهم این نمایشگاه، پاویون بزرگ شرکت‌های دانش بنیان کشورمان است که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برپا می‌شود.

غلامرضا رضائیان کارگزار اجرایی پاویون کشورمان در نمایشگاه ترکیه گفت: این پاویون در راستای توسعه دیپلماسی اقتصادی و صادرات خدمات مختلف فنی و مهندسی، با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد.

او افزود: صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان در مقایسه با صادرات سایر تولیدات غیرنفتی، ارزش افزوده اقتصادی بالاتری ایجاد می‌کند که ضمن ارتقای سطح فناوری دیگر بخش‌ها نیز نقش شایان توجهی خواهد داشت.

رضائیان با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان نگاه به بازار‌های برون‌مرزی و کسب آمادگی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در بنگاه برای ورود به این حوزه است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان، راه‌های مختلفی را برای ورود به بازار‌های صادراتی هدف طی می‌کنند که یکی از مؤثرترین و اصلی‌ترین راهکارها، حضور در نمایشگاه‌ها و رویداد‌های بین‌المللی خارج از کشور و ارائه خدمات و محصولات ایرانی در بازار‌های بین‌المللی است.

او به اهمیت هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند ترکیه (ICGS ۲۰۲۱) اشاره کرد و افزود: دولت ترکیه این نمایشگاه را با همکاری اتحادیه اروپا و طی روز‌های ۲۷ تا ۲۸ خرداد ماه سال جاری با هدف حل مشکلات شهر‌ها و ارائه راه‌حل‌هایی برای شهر‌های هوشمند، شبکه‌های هوشمند و انرژی هوشمند و با محور‌های حمل‌ونقل، مدیریت انرژی، اقتصاد، امنیت، زیرساخت، هوشمندسازی در همه زمینه‌ها، توسعه و رقابت بین شهر‌ها و بهبود کیفیت زندگی در مرکز همایش و نمایشگاه‌های استانبول برگزار می‌کند.

کارگزار اجرایی پاویون کشورمان در نمایشگاه ترکیه اضافه کرد: از ویژگی‌های این نمایشگاه و کنگره حضور آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ۱۰ هزار بازدیدکننده از ۵۰ کشور اروپایی و آسیایی و مشارکت بیش از ۱۰۰ شرکت در نمایشگاه است.

رضائیان افزود: از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه، برگزاری کنگره همزمان با نمایشگاه است که با ایجاد پلتفرمی جهانی با هدف بررسی چالش‌های شهر و شبکه هوشمند، موضوعاتی، چون اقتصاد، حمل‌ونقل، انرژی، مدیریت زیرساخت‌ها، امنیت شبکه، فناوری اطلاعات را پوشش می‌دهد.

او خاطر نشان کرد: در میان سخنرانان شاخص این کنگره که عمدتا از کشور‌های اروپایی، مدیران ارشد، مشاوران و وزاری سازمان‌های مرتبط هستند می‌توان به حضور وزرای حمل‌و‌نقل و زیرساخت، فناوری اطلاعات، محیط زیست و شهرسازی، انرژی و منابع طبیعی ترکیه، رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ایران، شهردار وین، شهردار بارسلونا، مسئول حمل‌ونقل شهری آمستردام، رئیس حمل‌ونقل کلان شهر‌های اروپا، رئیس انجمن شهرداری‌های ترکیه و رئیس فدراسیون جهانی انرژی هوشمند اشاره کرد.

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان با مشارکت بالغ بر ۲۰ شرکت برتر در حوزه‌های اتوماسیون صنعتی، دستگاه‌های هوشمند حضور و غیاب، خانه‌های هوشمند، هوشمندسازی ساختمان، حمل‌ونقل هوشمند، الکترونیک، اینترنت اشیاء و دیگر حوزه‌های مرتبط برگزار خواهد شد.

منبع/ باشگاه خبرنگاران 

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها