کد خبر: ۱۷۰۱۶
|
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۰
«آدام موسری» رئیس اینستاگرام به علت پاک کردن عمدی استوری های کاربران با هدف افزایش آگاهی عمومی در مورد مفقود شدن زنان و دختران بومی در آمریکا مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش «نبض فناوری»، ورج اعلام کرد، وی علت پاک شدن استوری‌های یادشده را وجود یک آسیب پذیری در اینستاگرام دانست و افزود این آسیب پذیری باعث پاک شدن استوری‌ها می‌شد.

بسیاری از کاربران اینستاگرام به همین علت به این شرکت اعتراض کرده و در شبکه‌های اجتماعی اعتراض‌های خود را مطرح می‌کردند. این مشکل علاوه بر استوری ها، پیام‌های آرشیوی کاربران با این موضوع را در سراسر جهان پاک می‌کرد.

برخی کاربران اینستاگرام علت این رویکرد را نگاه تبعیض آمیز این شبکه اجتماعی خطاب به بومیان آمریکا دانسته بودند. اما اینستاگرام مدعی است ماجرا تنها ناشی از یک اشکال فنی بوده است. مشکل یادشده میلیون‌ها نفر از کاربران را در سراسر جهان دچار مشکل کرد.

خشونت‌های گسترده علیه زنان و دختران بومی با اصالت سرخپوستی در آمریکا یک مشکل جدی است که در سال‌های اخیر پیکارهایی در شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با این روند آغاز شده است.

منبع/ فارس 

ارسال نظرات
در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام می شود راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تست انژکتور خودروهای بنزینی
در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس مطرح شد؛ گرنت فناوری موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه
مصاحبه با خلبان بالگرد نبوغ در مریخ پرواز در مریخ چگونه است؟
نیازمندیها