کد خبر: ۱۷۱۳۵
|
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
با شروع موج ششم تغییرات فناورانه جهانی؛
ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی با تاکید بر اهداف بلندمدت ایران در رسیدن به موج ششم تغییرات فناورانه جهانی، از تسریع در حمایت از پژوهش های کاربردی حوزه دیجیتال خبر داد.

به گزارش« نبض فناوری» ششمین موج بلند تغییرات فناورانه در دنیا شکل گرفته است. موجی که با بروز فناوری‌های نوظهور دیجیتال به ویژه هوش مصنوعی، کلان داده‌ها و پردازش ابری، اینترنت اشیا، زنجیره‌های بلوکی، فناوری‌های مجازی سازی (AR و VR) و سیستم‌های هوشمندسازی به صورتی گسترده در حال شکل دادن به دنیایی جدید از ابعاد فناورانه است.

دنیایی که با احتمال زیاد ششمین موج بلند تغییرات فناورانه، اجتماعی و اقتصادی را با خود به همراه می‌آورد و بر شانه‌های دو موج قبلی یعنی الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات سوار می‌شود. به همین دلیل ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ای تدوین کرده و در رأس آن حمایت از پژوهش‌های کاربردی و توسعه پژوهش‌های بر لبه فناوری را قرار داده است.

این پژوهش‌ها تأثیری مستقیم و ماندگار در توسعه این صنعت رو به رشد جهانی در کشور دارد و می‌تواند کلید اصلی ورود درست و اصولی کشور به این حوزه فناورانه باشد و ایده‌های نو و خلاق را نیز به این حوزه تزریق کند.

در همین حال حمایت از ترویج و توانمندسازی، کمک به توسعه زیست‌بوم و فضاهای استارت‌آپی، جهت دهی به تأمین مالی نوآوری برای حمایت از این فناوری‌ها و اجرای پروژه‌های پرچمدار با بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های بزرگ دانش بنیان و مشارکت با بخش‌های خصوصی و دولتی و همچنین کمک به همکاری‌های بین المللی و صادرات نیز در اولویت قرار گرفته است.

ارسال نظرات
یک انتقاد از طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» ایران با وجود تحریم‌ نمی‌تواند میزبان شرکت‌های خارجی باشد؟
نیازمندیها