کد خبر: ۱۷۱۴۴
|
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰
کاربران گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید می‌توانند با دستورالعمل مشخصی شماره تلفن خود را هنگام برقراری تماس مخفی کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند تجربه دریافت تماس از شماره‌های مخفی را داشته‌اند و احتمالاً افراد زیادی تصور می‌کنند این نوع شماره‌ها تنها متعلق به سازمان یا نهادهای خاصی است. مخفی‌سازی شما در هنگام تماس با تلفن‌های همراه دیگر افراد کار سختی نیست و کاربران می‌توانند با روشی آسان این قابلیت را در گوشی خود فعال کنند.

مخفی‌سازی شماره به این معنا است که وقی با کسی تماس می‌گیرید دیگر شماره سیم کارت گوشی شما روی نمایشگر دستگاه فرد دریافت کننده تماس نمایش داده نشده و به جای آن عبارت unknown numbers یا private numbers نشان داده می‌شود. البته این قابلیت در تمامی گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید فعال نیست و همچنین کاربرانی که به آن دسترسی دارند نمی‌توانند شماره خود را در هنگام تماس با مراکز پلیس و نهادهای امنیتی مخفی کنند.

معرفی روش مخفی‌سازی شماره تلفن در سیستم عامل اندروید

کاربران سیست عامل اندروید برای مخفی کردن شما تلفن خود کافی است وارد اپلیکیشن تماس(Phone app) و پس از آن گزینه سه نقطه بالای سمت راست صفحه را بزنند. در این مرحله به بخش تنظیمات(Settings) رفته و گزینه Additional settings یا More settings را لمس کنید. پس از اینکه وارد قسمت تنظیمات تماس شدید کافی است به بخش Show My Caller ID بروید و در آنجا ویژگی مخفی‌سازی شماره(Hide number) را فعال کنید. با انجام این مراحل شماره شما دیگر برای افرادی که با آن‌ها تماس می‌گیرید نمایش داده نمی‌شود.

منبع/ آنا 

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۰۹:۲۱ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
این سرویس در ایران مجاز نیست.
1
0
ناشناس
۱۱:۳۷ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
این سرویس در ایران فعال نیست ...............
0
0
به همت دانشمندان شرکت‌های دانش بنیان فنتام صورت گرفت: انحصار شکنی از آمریکا و تولید کیت ACT بومی در پارک فناوری پردیس
پست فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛ ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران
نیازمندیها